Akademie ČH
st 13.3.2019 | Klára Petrásková

Junioři zakončí sezónu, dorost se chystá na play off

Zatímco dorostenci se už pomalu začínají chystat na vyřazovací boje, junioři před sebou mají poslední dva duely sezóny. I tak ale budou chtít ročník zakončit výhrou, v sobotu je navíc čeká domácí derby. A den nato předají štafetu svým mladší kolegům, kteří už vědí, na koho se ve čtvrtfinále mohou těšit.

Juniorka uzavře sezónu východočeským derby

Druhou část extraligy zakončili Hradečtí vysokou výhrou nad Kladnem, od té doby ale stáli jen v poli poražených. I přes dobré výkony dvakrát podlehli Spartě a nevyzráli ani na Liberec a Pardubice. S nulou na účtu jim tak patří poslední čtvrté místo skupiny, na postupovou příčku ztrácejí bodů osm. Už dvě kola před koncem bojů o play off je tak jasné, že Lvi se tento týden představí v letošní soutěži naposled.

Přestože karty jsou jasně rozdány, Východočeši se budou chtít se sezónou 2018/19 rozloučit vítězně a získat do tabulky alespoň nějaké body. První možnost mají už ve čtvrtek, kdy se vypraví na led Liberce. Ten sice ve 2. kole porazil Mountfield 5:0, výhra Tygrů ale nebyla tak jednoznačná, jak se zdá. Po většinu duelu totiž Lvi stahovali jednogólové manko, definitivní zvrat nastal až v posledních minutách. Tři branky v samém závěru znamenaly krutou a vysokou porážku.

Stejně jako do boje s Tygry, také do toho s Pardubicemi mají junioři o motivaci postaráno. Třaskavé derby se totiž odehraje pod Bílou věží, také Dynamu má navíc Mountfield co vracet – porážku 1:3 z minulého týdne. Pro Hradecké bude hovořit také fakt, že Pardubičtí budou pod větším tlakem, neboť jejich postup bude stále ve hře. Naopak Lvi si budou chtít poslední zápas sezóny před vlastními diváky především užít.

Dorost zakončí nadstavbu a v neděli jde do play off

Že hradečtí dorostenci nebudou chybět ve vyřazovacích bojích, je známo už nějaký ten pátek. Ale od minulého týdne už definitivně vědí, na koho v prvním kole narazí – na pražskou Spartu. Ta s velkým náskokem vyhrála svou nadstavbovou skupinu C a na Lvy bude v neděli a příští týden čekat tvrdý oříšek. Ještě před ním ale zbývá dokončit jiný úkol.

A to dohrát poslední kolo nadstavbové části. V něm se Východočeši představí doma a soupeřem jim bude Litvínov. Ten se momentálně nenachází v dobrém rozpoložení, protože jeho šňůra porážek čítá nyní už jedenáct utkání v řadě. V rámci této nelichotivé série prohrála Verva také dvakrát právě s Hradcem a na závěr nadstavby by ráda výsledek alespoň trochu obměkčila. Jenže Mountfield se rovněž bude chtít vítězně naladit před play off.


Junioři: III/5, čt 14.3.2019
Bílí Tygři Liberec Liberec - Mountfield HK Mountfield HK
16:00
Dorost: II/20, čt 14.3.2019
Mountfield HK Mountfield HK - HC Verva Litvínov Litvínov
17:30
Junioři: III/6, so 16.3.2019
Mountfield HK Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice Pardubice
16:00