Akademie ČH
čt 23.1.2020 | Natálie Fišerová

Junioři zakončí svůj triumf doma, dorostenci mají pauzu

Během minulého týdne se hradeckým juniorům povedl skvělý úspěch, už v 36. kole turnaje O Pohár DHL si zajistili prvenství. Nyní na nejstarší mládežnickou kategorii čekají poslední dva zápasy, navíc před domácími fanoušky. Svoje vítězství tak mohou oslavit v plné parádě. To dorostenci si na svůj další zápas za hradecké barvy počkají, extraliga dorostu má totiž pauzu. Důvodem je účast dorostenců a hráčů 9. tříd z celé republiky na Olympiádě dětí a mládeže.

Juniorka si zahraje na svém ledě

O vítězi turnaje O Pohár DHL je už rozhodnuto – ovládl ho celek ze soutoku Labe a Orlice! Hradečtí junioři si první místo zajistili na ledě Ocelářů, prohra 2:3 po prodloužení je tak mrzet nemusela. S průměrem 3,91 vstřelených gólů za zápas jsou hokejisté Mountfieldu nejlepší ve své soutěži. Také se mohou pyšnit výborným oslabením, jejich úspěšnost je neuvěřitelných 90,28 %. Skvělé výkony týmu podpořil i brankář Tomáš Sajdl, kdy s průměrem 1,93 obdržených branek na zápas a dvaceti vítěznými duely patří ke špičce mezi gólmany. Celý turnaj Lvi zaslouženě vyhráli a slavit mohou doma, před svými příznivci.

Nejdříve zavítají pod Bílou věž hokejisté z Českých Budějovic, těm patří v tabulce s 39 body až 16. příčka. Poslední dva zápasy určitě neodehráli dle svých představ. Na svém ledě nedokázali porazit ani jeden tým pražských „S“. Jako první těsně podlehli juniorům Slavie 3:4, následně však utrpěli pořádný debakl 0:8 od druhého pražského celku – Sparty. Motor si tak bude chtít spravit chuť, proti Hradci ho však nečeká nic lehkého.

O den později přivítají Královéhradečtí na svém ledě kladenské Rytíře. Těm se daří o poznání lépe, avšak v tabulce se nacházejí také až v její druhé polovině. Předešlé dva duely odehráli Rytíři se stejnými soupeři jako Motor, dokázali ale obstát mnohem lépe. Doma se jim totiž podařilo oba celky porazit, nejdříve Spartu 3:1, poté zdolali druhého pražského rivala 4:1. Kladenští tak budou chtít pokračovat na vítězné vlně, Lvi se naopak pokusí navázat na letošní vzájemnou výhru 3:2, kterou si odvezli ze středu Čech.


37. kolo, pá 24.1.2020
Mountfield HK Mountfield HK - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice
17:00
38. kolo, so 25.1.2020
Mountfield HK Mountfield HK - Rytíři Kladno Kladno
12:00