Akademie ČH
st 25.9.2019 | Jan Mervart

Juniorka jede bojovat do Prahy, dorost bude chtít potvrdit formu

Minulý týden se hradeckým mládežníkům bodově povedl, nyní budou chtít obě kategorie na úspěšné zápasy navázat. Junioři i dorostenci vyjedou k venkovním dvojzápasům, horké chvilky se tedy tentokrát vyhnou východočeskému ledu. To však rozhodně neznamená, že nepůjde o náročné a zajímavé souboje.

Juniory čeká dvojzápas v hlavním městě

Po nepříliš povedeném začátku naskočili junioři v posledních dvou utkáních na vítěznou vlnu. Ke krásným deseti gólům, které zaznamenali, navíc ještě přidal brankář Tomáš Sajdl dvě čistá konta. Díky těmto skvělým výkonům se Hradec nyní dostal na půlící 9. příčku tabulky a na výhry se tento týden pokusí navázat. V cestě mu bude stát poslední a třetí tým v turnaje.

První z dvojzápasu odehraje Mountfield na ledě Slavie Praha, které se začátek soutěže vůbec nevydařil a krčí se s pouhým jedním bodem na poslední příčce. Případná výhra by mohla Hradec posunout značně kupředu, vše ale bude do jisté míry záviset také na dalších zápasech pohárového turnaje, které se uskuteční.

Druhý zápas odehraje juniorka s celkem pražské Sparty, která zatím neokusila hořkost porážky a vždy si ze zápasu odnesla více bodů, než soupeř. V loňském ročníku se Východočeši s Pražany potkali rovnou šestkrát a z této série vyšli jednoznačně lépe hráči Sparty. Ti totiž ve všech případech zvítězili, pouze jednou ztratili bod při výhře 1:0 v prodloužení.

Dorost se utká s týmy z konce tabulky

Úvod soutěže se týmu dorostu vydařil parádně a po prvních čtyřech zápasech má na kontě krásné tři výhry. Další výbornou statistikou je počet vstřelených gólů, kterých mají Východočeši na kontě dvacet a v tomto ohledu jim patří třetí příčka ve skupině. Lvi si zastříleli především v posledním zápase, kdy týmu z Českých Budějovic nasázeli deset branek. Škraloupem na doposud skvělém vstupu do soutěže je zatím jediná prohra s rivalem z Pardubic.

V následujícím kole vyjede dorostenecký tým na led Tábora, který se v dosavadním ročníku velice trápí, když si během prvních čtyř kol připsal pouze dva body, které získal po dvou prohrách v prodloužení. Současně také zaznamenal debakl od týmu z Pardubic, které Tábor rozstříleli 12:0.

Druhým venkovním zápasem, který dorost čeká, je duel na ledě Techniky Brno. Technika je na tom prakticky totožně jako Tábor. Z prvních čtyřech zápasů má zatím také jenom dva body a krčí se na úplném chvostu tabulky. Navíc Brno za první tři kola inkasovalo 24 gólů a jediné dva body uhrálo zatím s předposledním Táborem.

Junioři: 7. kolo, čt 26.9.2019
HC Slavia Praha Slavia Praha - Mountfield HK Mountfield HK
18:00
Dorost: 5. kolo, čt 26.9.2019
HC Tábor Tábor - Mountfield HK Mountfield HK
18:00
Dorost: 6. kolo, so 28.9.2019
VSK Technika hokej Brno Technika Brno - Mountfield HK Mountfield HK
12:00
Junioři: 8. kolo, so 28.9.2019
HC Sparta Praha Sparta Praha - Mountfield HK Mountfield HK
15:15