Akademie ČH
čt 24.1.2019 | Adam Kodet

Juniorka zakončí domácí šňůru, dorostenci přivítají Litvínov

Pro hradecké juniory se pomalu chýlí ke konci dlouhá domácí série, která čítá celkem šest po sobě jdoucích klání. Mají tak ideální příležitost navýšit své bodové konto a upevnit si prozatímní postupové příčky. Čelo spodní nadstavbové tabulky je totiž pořádně našlapané a na čtyři vstupenky do play off si dělá zálusk hned osm kandidátů. Hráči mladší mládežnické kategorie mají v nadcházejícím týdnu volno, další utkání sehrají v úterý doma proti Litvínovu.

Lvům zatím dlouhá domácí štace svědčí, bodovali ve všech čtyřech střetnutích, přičemž tři z nich dokázali ovládnout. Na triumfy proti Mladé Boleslavi, Kladnu a Zlínu bude chtít Mountfield navázat v následujícím dvojboji, kdy pod Bílou věž zavítají dva soupeři z Vysočiny. Ani Jihlava ani Žďár nad Sázavou zatím se svými výkony spokojení být nemůžou, Dukla z devátého místa ztrácí na postup už 18 bodů, Plameny jsou dokonce v tabulce úplně poslední.

Výjezd na Vysočinu v úvodu nadstavby se Hradci povedl. Soupeře z Jihlavy tehdy přemohl 3:1 a díky rychlé trefě Vojtěcha Síly vybojoval i bonusový bod. Dukle se v nadstavbě nedaří dle představ, z 13 utkání dokázala uspět pouze ve třech, navíc od Kladna i od Karlových Varů schytala sedmičku. Z minulých šesti duelů si Jihlavané sice čtyřikrát odvezli nějaké body, poslední dva domácí zápasy si ale za rámeček nedají. Chomutovu podlehli 1:3 a Energii 0:5. Duklu navíc trápí produktivita, méně gólů totiž nastřílel pouze Přerov.

Ještě hůře je na tom jejich regionální rival ze Žďáru nad Sázavou. Plameny aktuálně okupují samé dno tabulky a prozatím v nadstavbě dokázali vyhrát pouze jedinkrát. Domácí skalp vedoucích Karlových Varů v poměru 4:2 je ale o to cennější a navíc je relativně čerstvý, proto není radno soupeře z Vysočiny podcenit. Pozor si Lvi budou muset dát na Jana Tlačila, který už nastřílel 20 branek, tedy více, než kterýkoliv hradecký hráč. Žďár navíc v prvním vzájemném utkání Mountfield o body obral, když Lvům podlehl 3:4 v prodloužení.

Dorostenci pauzírují, v úterý hostí Vervu

Hradecký dorost si vybírá zasloužené volno, před svými diváky se představí až v úterý proti Litvínovu. Lvi by si asi představovali poněkud konzistentnější výkonnost, v nadstavbové části zatím nedokázali vyhrát dvě utkání po sobě. Další příležitost k tomu budou mít právě v následujícím střetnutí, naposledy se jim totiž povedla odveta v Liberci, kde přetlačili domácí Bílé Tygry 4:3 v prodloužení. V tabulce A tak Mountfieldu stále patří druhá příčka.

Litvínovská Verva je na tom o pouhý bodík a jedinou příčku hůře než Hradec. Síla Severočechů se projevuje hlavně na domácím ledě, kde dokázali triumfovat ve všech čtyřech případech. Na venkovních kluzištích to ale lehce skřípe, v prvních třech duelech Litvínov neuspěl. Z posledního výjezdu do Plzně se ale Chemici vraceli po výhře 3:0 se třemi body a po následné domácí výhře 3:1 nad Slavií jsou v dobrém rozpoložení. Ne severu Čech už letos dokázali přetlačit i Hradec poměrem 4:2.

Junioři: 34. kolo, pá 25.1.2019
Mountfield HK Mountfield HK - HC Dukla Jihlava Jihlava
16:00
Junioři: 35. kolo, so 26.1.2019
Mountfield HK Mountfield HK - SKLH Žďár nad Sázavou Žďár n. S.
12:00
Dorost: 23. kolo, út 29.1.2019
Mountfield HK Mountfield HK - HC Verva Litvínov Litvínov
15:00