Akademie ČH
st 10.10.2018 | Jan Karel

Juniorku čeká víkendový oddech, dorost vyzve Žďár a Pardubice

Zatímco junioři si tentokrát mohou dopřát zápasový odpočinek, dorostenci budou v plném herním vytížení. Nejprve budou proti Žďáru usilovat o prodloužení domácí neporazitelnosti, dva dny nato se pokusí prolomit další sérii. V rámci derby s Pardubicemi budou Lvi bojovat o první letošní vítězství na ledě soupeře.

Dorost si zahraje první letošní derby

Hradečtí se minulý týden povzbuzeni dvěma domácími výhrami vypravili na led Jihlavy. Zápas byl statisticky velmi vyrovnaný a o jeho osudu rozhodl jediný gól, který ve vlastním oslabení vsítil domácí Šimon Zdarsa. První venkovní výhra z toho tedy nebyla, dorost si ale chuť spravil alespoň v nadstavbových nájezdech, které rozhodl pro Hradec Lukáš Pajer.

Ve čtvrtek budou doma mladí Lvi hostit Žďár nad Sázavou, který je zatím ve skupině S se ziskem 4 bodů na posledním místě. Žďáru se zatím v sezóně příliš nedaří, šest z dosavadních sedmi duelů totiž prohrál. Doposud jedinou výhru ale zaznamenal v předposledním zápase, kdy porazil na venkovním ledě Tábor 2:1. Týden nato však žďárské Plameny svou úvodní výhru nepotvrdily, Pardubicím podlehly vysoko 1:7.

Dalším soupeřem svěřenců Petra Luštince pak bude první derby letošní sezóny na ledě Pardubic, které jsou zatím v ELIOD extralize se ziskem 21 bodů na 2. místě. Mountfield má však na kontě pouze o pět bodů méně a ze třetí pozice dýchá svému rivalovi na záda. Co se letošních pardubických mačů týká, vychází zatím hráčům Dynama na jedničku. Ze sedmi soubojů totiž podlehli pouze koncem září Kometě, a to navíc až v prodloužení poměrem 2:3.