Akademie ČH
st 29.1.2020 | Daniel Krátký, Jan Vavřina

Juniorům sezóna nekončí, čeká je DHL Superpohár

Juniorská extraliga v této sezóně vůbec neodstartovala, respektive byla odložena, a tak si nejstarší hradečtí akademici místo ní zahráli soutěž zvanou turnaj O Pohár DHL, kterou už dvě kola před jejím koncem ovládli. Bez ohledu na výsledek první části sezóny je ve zbytku ročníku čeká další turnaj – DHL Superpohár.

Ještě před tím se ale celý juniorský tým představil královéhradecké veřejnosti, když nastoupil na led před zaplněnou ČPP Arénu před zápasem proti Kladnu. Tam si svěřenci Davida Kočího také sáhli poprvé na pohár, který v dlouhodobé části vybojovali. „Je to ocenění za práci, které zahřeje na srdíčku. Když tým pracuje, zlepšuje se a jde mu to, tak si takovou úctu a respekt fanoušků a celého města zaslouží,“ míní hlavní kouč dané kategorie.

Ten spolu s realizačním týmem připravil mužstvo tak, že Mountfield HK skončil na prvním místě s náskokem šesti bodů na druhé Pardubice. „S turnajem jsme maximálně spokojení. Proto se sport dělá – aby se vyhrávalo a dosáhlo na nějaký úspěch, trofeje a medaile. Je to odměna za práci, která začala už v letní přípravě a která pokračovala během těch měsíců. Kluci pracovali, dokázali jsme se v určitých věcech zlepšovat a za to přišla odměna,“ pokračuje bývalý hráč NHL.

On i dalších šest tisíc diváků poté sledovali, jak se dva tahouni juniorky Petr Poppel a Matěj Morong popasují s extraligovými borci včetně Jaromíra Jágra. „Je skvělé, že po převzetí poháru si oba zahráli za áčko. Na zápas jsem se díval a zvládli to velice dobře. Myslím si, že ve čtvrté pětce si to ti top junioři odehrají úplně v klidu. Je to pro ně i celý mančaft motivace do další práce,“ uzavírá David Kočí.

Informace o DHL Superpoháru

Přesně 1. února vstoupí svěřenci Davida Kočího, Miroslava Řeháka a Petra Luštince do nové soutěže – DHL Superpoháru. Ve skupinové části se utkají dvoukolově s Duklou Jihlava, Libercem, Olomoucí a Třincem. Juniory zpod Bílé věže tedy čeká osm zápasů. První duel skupiny C odehrají mladí Lvi na samém startu února, kdy budou na domácím ledě v hradecké ČPP Aréně hostit Kohouty z Olomouce.

A jak bude soutěž pokračovat dále? Týmy umístěné na prvních dvou příčkách tabulky svých skupin čeká play-off, ve kterém se nejlepší tým z prvních míst utká s nejhůře postaveným celkem z druhých míst a tak dále, stejně tak se soupeři určí i v semifinále. Budou se hrát postupně čtvrtfinále, semifinále a finále. Vždy na dva vítězné zápasy, přičemž první a případný třetí zápas série se odehraje ne ledě úspěšnějšího týmu.

Pouze v případě Salcburku se kvůli náročnému cestování odehraje první střetnutí na ledě tabulkově horšího klubu. Vítěz vyřazovacích bojů bude znám nejpozději 30. března.

Složení skupin DHL Superpoháru

Skupina A
Rytíři Kladno, HC Energie Karlovy Vary, HC Litvínov, HC Sparta Praha, HC Slavia Praha

Skupina B
Piráti Chomutov, HC Škoda Plzeň, EC Red Bull Salcburk, HC Motor České Budějovice, BK Mladá Boleslav

Skupina C
HC Olomouc, HC Dukla Jihlava, Bílí Tygři Liberec, HC Oceláři Třinec, Mountfield HK

Skupina D
HC Dynamo Pardubice, HC Kometa Brno, HC VÍTKOVICE RIDERA, PSG Berani Zlín

Rozpis zápasů juniorů Mountfieldu HK v DHL Superpoháru

1. kolo, čt 30.1.2020
volný los volno - volný los volno
 
2. kolo, so 1.2.2020
Mountfield HK Mountfield HK - HC Olomouc Olomouc
12:00
3. kolo, čt 13.2.2020
Bílí Tygři Liberec Liberec - Mountfield HK Mountfield HK
16:00
4. kolo, so 15.2.2020
Mountfield HK Mountfield HK - HC Oceláři Třinec Oceláři Třinec
12:00
5. kolo, čt 20.2.2020
HC Dukla Jihlava Jihlava - Mountfield HK Mountfield HK
 
6. kolo, so 22.2.2020
volný los volno - volný los volno
 
7. kolo, čt 27.2.2020
HC Olomouc Olomouc - Mountfield HK Mountfield HK
17:30
8. kolo, so 29.2.2020
Mountfield HK Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec Liberec
12:00
9. kolo, čt 5.3.2020
HC Oceláři Třinec Oceláři Třinec - Mountfield HK Mountfield HK
 
10. kolo, so 7.3.2020
Mountfield HK Mountfield HK - HC Dukla Jihlava Jihlava