Akademie ČH
po 28.10.2019 | Petr Koval

Juniory čeká derby, dorost kvůli reprezentační pauze stojí

Na nejstarší mládežnickou kategorii Mountfieldu HK v nadcházejícím týdnu čekají tři zápasy. Nejprve junioři zavítají na led druhých Pardubic, poté odehrají domácí dvojzápas se soupeři z Moravskoslezského kraje. Dorostence do hry nepustí reprezentační přestávka, výběr do sedmnácti let odlétá do Kanady na World U17 Hockey Challenge. V nominaci trenéra Václava Eismanna figurují i hradečtí hokejisté!

Junioři načnou nejbližší trojici duelů východočeským derby

Svěřenci Davida Kočího sehráli předcházející dva zápasy na ledě soupeře, odkud si v obou případech odvezli tři body. Nejprve za přispění čistého konta Tomáše Sajdla, jenž předvedl 33 zákroků, porazili 2:0 Mladou Boleslav. Poté si poradili s Libercem, když zvítězili vysoko 8:2. Tomáš Sajdl převádí skvělé výkony a momentálně je nejlepším brankářem soutěže v průměru obdržených gólů na zápas (1,66), s úspěšností zásahů 93,99 % mu patří druhé místo a dokonce už vychytal 3 čistá konta – nejvíce ze všech gólmanů.

V úterý se hradečtí mladíci představí na ledě druhých Pardubic, které jsou na svém ledě vůbec nejlepším týmem v turnaji O Pohár DHL. Prvenství také drží v kolonce trestných minut, se 128 trestnými minutami jsou nejméně faulujícím týmem soutěže. Předchozí dva duely odehrálo Dynamo se skóre 7:8, nejprve zvítězilo v Liberci 5:4, ale o den později nestačilo na Mladou Boleslav v poměru 2:4.

V pátek Lvi na domácím ledě přivítají sedmé Vítkovice, které mají stejný počet bodů jako Mountfield HK a Plzeň – všichni 25 bodů. Ridera byla v posledních dvou zápasech na svém kluzišti bodově stoprocentní, navíc proti oběma pražským „S“ neinkasovala (výhra 2:0 nad Slavií a 3:0 nad Spartou).

Hned o den později hradecká juniorka na svém ledě hostí patnáctý Třinec. Oceláři mají nejhorší přesilovku ze všech, z 53 příležitostí využili pouze dvě. Také Slezané sehráli svá poslední dvě utkání s celky z hlavního města, nejprve na domácím ledě přestříleli Spartu 7:4, ovšem v sobotu podlehli Slavii 2:4.

Do Kanady i s hradeckou účastí!

Letošní turnaj World Hockey Challenge, který je neoficiálním mistrovství světa a nejkvalitnějším turnajem hráčů ročníku 2003, letos hostí kanadská města Medicine Hat a Swift Current. Mezi nominovanými hráči jsou i dva hradečtí útočníci – Petr Moravec a Lukáš Pajer. Oba dva s 26 body vládnou týmové produktivitě a oba už mají s mládežnickou reprezentací bohaté zkušenosti. Z listiny náhradníků se turnaje navíc nakonec zůčastní také bek Matěj Pinkas, další dva hráči (obránce Marek Pelda a útočník Matyáš Budina) stále figurují mezi náhradníky.

JUNIOŘI: 15. kolo, út 29.10.2019