Akademie ČH
st 20.2.2019 | Radek Staněk

Juniory čeká finiš nadstavby, doma se představí jen dorost

Nadstavbové části pro akademické celky se pomalu ale jistě blíží svému vyvrcholení. Především u juniorů už je finiš doslova za rohem, protože před sebou mají již pouze dvě utkání na ledě Mladé Boleslavi a Kladna, kde budou hájit klíčové pozice. Dorostenci před sebou mají větší porci zápasů, tento týden změří síly s Libercem a Litvínovem.

Junioři budou hájit pozice venku

Hradečtí junioři figurují před závěrečným dvojzápasem nadstavby ve skupině o pořadí na 13. – 24. místě na 3. pozici se ziskem 83 bodů. Právě první čtyři místa v této skupině jsou stěžejní směrem k dalším bojům, neboť skýtají možnost zabojovat o postup do play off. Pro Východočechy je tak důležitý odstup od 5. místa, z něhož Havířov ztrácí na Mountfield 4 body.

Vydobyté pozice bude Hradec hájit ve venkovních bitvách. Jako první je na řadě čtvrteční zápas na ledě Mladé Boleslavi. Bruslařům aktuálně patří 7. místo, které okupují se 75 body. Proti Středočechům mají Lvi letos aktivní bilanci, kterou zdobí především říjnová výhra 10:1. Forma týmu z města automobilů je v poslední době solidní, z posledních čtyř zápasů bral třikrát výhru. Jedinou prohru utržil ve Zlíně po divoké přestřelce v poměru 7:11.

V sobotu v pravé poledne pak Východočeši zkříží hokejky k úvodnímu buly na Kladně. Rytíři mají na svém bodovém kontě stejnou cifru jako Boleslav, tedy 75, v tabulce je nalezneme o místo výše. V sobotním zápase budou usilovat o odplatu za lednové utkání, kdy v Hradci prohráli 0:2. Zároveň budou chtít reagovat na porážky z Přerova a Zlína z minulého týdne.

Dorost čeká Liberec a Litvínov

Dorostenci budou chtít během následujících zápasů potvrdit dobrou formu, během posledních pěti utkání zaznamenali hned čtyři výhry. Jediný nezdar přišel v úvodu února na domácím ledě proti Kladnu. Poslední zápas odehrál Hradec na ledě Slavie, kde bral body za výhru 5:2. I tato bilance posunula Východočechy ve skupině A na 30 bodů a 2. místo.

Ve čtvrtek přijede do Hradce liberecký dorost. Ten aktuálně obsazuje 3. pozici se ztrátou 4 bodů na Lvy. Bilance obou týmů je letos vyrovnaná, na poslední střet ale výrazně lépe vzpomínají Tygři, kteří loupili pod Bílou věží, když zvítězili 7:2. Co se týká momentální formy čtvrtečního soupeře, Severočeši naposledy podlehli Kladnu, předtím si ale bez problémů dvakrát poradili s Litvínovem.

A právě na led Vervy zamíří Východočeši v sobotu. Litvínov je ve skupině na předposledním 5. místě, což je zapříčiněno především posledními nezdary. Aktuálně totiž táhne sérii pěti porážek, která započala výsledkem 1:2 v Hradci. Předchozí vzájemný zápas ale dokázala Verva doma zvládnout v poměru 4:2.

Dorost: 32. kolo, čt 21.2.2019
Mountfield HK Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec Liberec
17:30
Junioři: 41. kolo, čt 21.2.2019
BK Mladá Boleslav Ml. Boleslav - Mountfield HK Mountfield HK
18:00
Junioři: 42. kolo, so 23.2.2019
Rytíři Kladno Kladno - Mountfield HK Mountfield HK
12:00
Dorost: 33. kolo, so 23.2.2019
HC Verva Litvínov Litvínov - Mountfield HK Mountfield HK
16:30