Aktuální zprávy z klubu
pá 19.1.2007 | Daniel Višňák

Kádr Energetiků rozšíří zkušený útočník Patrik Fink

Po slovenském obránci Flamíkovi přichází do Hradce Králové další posila, tou je zkušený Patrik Fink. Letos třicetiletý útočník má bohaté zkušenosti jak s českou nejvyšší soutěží, tak 1. ligou. Na svém kontě má také tři úspěšné a jednu neúspěšnou extraligovou baráž. Do Extraligy postoupil Fink nejprve v sezóně 1998/99 se Znojmem, o čtyři roky později s Kladnem a hned rok poté také s Jihlavou. Jedinou neúspěšnou baráž sehrál Fink loni v dresu Ústí v napínavé sérii se Vsetínem, ve které nakonec vyšli jako vítězové právě Valaši. Patrik Fink by měl být určitě jeden z nejzkušenějších útočníků, které bude mít nyní trenérské duo Jeřábek s Mičkou k dispozici.

„Určitě. Má nepřeberné množství zkušeností a měl by ustát případně i zlomové okamžiky důležitých zápasů,“ slibuje si od angažování Finka hradecký manažer Roman Višňák. První zápas za Energetiky by měl odehrát hráč, jenž má na kontě přes 200 extraligových i prvoligových startů příští středu v domácím utkání proti Prostějovu. „Po vzájemné dohodě s trenéry a Patrikem jsme zvolili tuto možnost, aby se mohl v týmu v klidu aklimatizovat a seznámit se z novým prostředím,“ upřesnil hradecký manažer.

Fink začal letošní sezónu ve slovenské Extralize, odtamtud ale po 12 kolech odešel do Havířova, kde zaznamenal v 15 utkáních 7 bodů, posledních 7 kol ale oblékal dres Kadaně, v níž rozšířil své statistiky o 1 branku a 3 přihrávky.

Podrobné statistiky Patrika Finka.