Aktuální zprávy z klubu
ne 29.8.2010 | Lukáš Souček

Kádr hradeckých hokejistů dostává konkrétnějších obrysů

Necelé tři týdny před začátkem nového ročníku první ligy hradečtí trenéři rozhodli o dalším zúžení hráčského kádru. Po odehrání celkem osmi přátelských utkání byli z mužstva uvolněni další hráči, konkrétně se jedná o obránce Patrika Flašara a trio útočníků Sojčík, Škumát, Lev. Z dříve příchozích hráčů v sestavě zatím zůstává vytáhlý útočník Zdeněk Kubica, kterého od pondělí doplní v hradecké kabině další dvě nové tváře. Ze Slavie podpoří útočné řady Východočechů Miloslav Čermák, který prostředí hradeckého stadionu dobře zná zejména ze sezóny 2005/06, kdy byl lídrem hradeckých juniorů v extralize. Obranu hradeckých hokejistů rozšíří Lukáš Chmelíř, který naposledy působil ve Vrchlabí.

Miloslav Čermák přichází ze Slavie na roční hostování, měl by s námi normálně trénovat a být klasicky součástí týmu. Může samozřejmě vypomoci i Slávii v extralize, ale jsme domluveni, že pokud nenastanou v pražském týmu nenadálé události, měl by sezónu odehrát u nás. Měli jsme více variant na doplnění útoku, zvolili jsme nakonec Mirka, protože tu hrál, máme s ním výborné vztahy a i on má vztah k Hradci, kde odvedl v sezóně 2005/06 perfektní práci v extralize juniorů, která mu následně otevřela brány do mužského hokeje a extraligy. Slibujeme si od Mirka oživění našeho útoku, odehrál dvě kompletní sezóny v extralize, takže věříme, že našim předním řadám přinese další oživení. Nechci říkat, že by měl nahradit zraněného Martina Koudelku, protože Martin je hráč, který se těžko nahrazuje, ale přichází na místo útočníka s jasnými úkoly, které věříme, že splní,“ přeje si hradecký manažer Roman Višňák.

Statistiky Miloslava Čermáka si můžete prohlédnout zde

Druhým novicem bude zadák Lukáš Chmelíř, dá se hovořit o náhradě za Milana Karlíčka? „Ano, pokud se nám podaří dořešit ještě administrativní věci kolem jeho příchodu s Chomutovem, přijde jako náhrada za Milana, který v létě odešel do Německa. Měli jsme rozjednané vesměs dva obránce, nakonec jsme vybrali Lukáše. Lukáš prakticky od sezóny 2001/02 nastupuje střídavě v extralize a první lize. V české nejvyšší soutěži odehrál prakticky 200 zápasů, takže zkušenosti určitě má a ty od něho budeme očekávat. Loňská sezóna se mu navíc ve Vrchlabí vydařila a my doufáme, že na ni u nás naváže a bude posilou naší obrany,“ pokračoval Višňák. „Jsme rádi, že se nám podařilo doplnit kádr o jednoho útočníka a obránce, čímž je splnili zároveň i přání trenérů, teď by se mělo mužstvo plně začít připravovat na začátek sezóny,“ uzavřel Višňák.

Statistiky Lukáše Chmelíře si můžete prohlédnout zde