pá 22.9.2017 | Petr Šatalík, Jan Vavřina

Když dostaneme gól, tak nás to nastartuje, přiznává Tomáš Zigo

Východočeští hokejisté na ledě Hanáků opět nedokázali vsítit úvodní gól, na který se čekalo až do 27. minuty. Moravané netušili, že touto brankou probudili spící šelmu, která se na ně ve třetí třetině vrhla a připravila je o všechny body. Základ úspěchu Královéhradeckých položil Tomáš Zigo, který na začátku závěrečného dějství rychle srovnal a jeho spoluhráči pak dokonali obrat.

Tomáši, jak byste hodnotil utkání s Olomoucí? To vítězství bylo hodně vybojované, že?
Ano, bylo. Na góly se hrozně nadřeme, zvlášť když se nedaří. Tentokrát jsme dali dva, třetí do prázdné. Nevím, v pásmu se musíme udržet na puku a tlačit ho do brány, aby padaly góly. Když je budeme dávat, tak budeme i vyhrávat.

V sezóně se vám ještě nestalo, abyste vstřelili úvodní branku. Určitě musí být i psychicky náročné pak duely zvrátit ve svůj prospěch. Jak se s tím vypořádáváte?
Říkali jsme si před zápasem, že by bylo konečně dobré dát ten první gól, jelikož potom by se nám určitě hrálo snadněji. Bohužel jsme opět branku dostali. Určitě nás to v hlavách hlodá. Zápasy pak musíme zlomit a otáčet, tak jako jsme to udělali tentokrát i v minulém utkání. Když dostaneme vždycky první gól a pokaždé vyhrajeme zápas, tak to bude super, ale mohli bychom se už o tu první branku pokusit (usmívá se).

První dvě třetiny nebyly zcela optimální, co se po nich v kabině dělo? Do třetího dějství jste pak vstoupili rychlou brankou…
Už před zápasem jsme si říkali, jak to máme hrát, ale nešlo nám to. Chvála bohu za gól hned na začátku třetí třetiny! A také za to, že jsme tam potom dotlačili druhý. Potom to z nás už trošku spadlo, ačkoliv Olomouc měla šance na vyrovnání. Vydrželi jsme jejich tlak a odnášíme si tři body.

Za stavu 0:0 hrajeme poněkud lehce

Dá se tedy říct, že je potřeba, abyste nejprve prohrávali a tím měli větší motivaci k tomu hrát ještě lépe?
Ne, takhle o tom samozřejmě nepřemýšlíme (směje se). Pokud je stav 0:0, tak hrajeme…nevím, jak bych to nazval…poněkud lehce. Když dostaneme gól, nebo se něco stane, tak nás to nastartuje a hrajeme úplně jiný hokej. Ale musíme do dalších zápasů do hlav dostat, že tak musíme hrát i za stavu 0:0, ne jen když prohráváme. Toto se musíme naučit.

Myslíte, že je tedy potřeba hrát ofenzívnější hokej? Přece jen hradecké mužstvo má vysoké ambice…
Určitě. Myslím si, že máme silný tým v obraně i útoku, včetně brankářů. Musíme dávat góly, tentokrát jsme se někdy vůbec nedokázali dostat do pásma, vše nám brali na modré čáře, kde jsme ztráceli puky. Musíme se tam víc tlačit a ty góly budou padat.

Hradec porazil Olomouc po jedenácté v řadě, věděl jste o tom, že má váš tým s tímto soupeřem tak skvělou bilanci?
Přiznám se, že toto jsem nesledoval. Ale to je jedno, teď potřebujeme body a dostat se co nejvýš v tabulce. A hlavně vyhrávat.

Kukovi připravím nějaké lehké občerstvení

Vy osobně jste proti Olomouci vstřelil svůj první extraligový gól za Hradec. Už si na vás brousí zuby pokladník?
Ten snad ještě ne. Ale s Kukom (Romanem Kukumbergem) občas chodíme na ryby a měli jsme dohodu, že až k tomu dojde, tak připravím nějaké občerstvení. Takže doufám, že mu to bude v sobotu chutnat. Bude to něco lehkého, jelikož v neděli hrajeme zápas (směje se).

Po třech vítězstvích se musí zlepšit i nálada v kabině, je to znát?
Začátek ligy určitě nebyl dobrý. Ale něco jsme si řekli v kabině k tomu, jak to hrát. Musíme to prostě nastartovat, abychom zápasy vyhrávali, pokud ne stále, tak alespoň většinově. Tím se posuneme dál.

V příštím duelu na vás čeká pražská Sparta, to je vždy velmi prestižní soupeř…
Určitě mají jméno, ale já se těším na každý zápas. Nemůžeme podcenit žádného soupeře, liga je vyrovnaná. Určitě se na neděli těším, doufám, že přijde hodně fanoušků a budou nás povzbuzovat.