HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek
Konec volna, začátek dřiny. Hradec zahájil letní přípravu

Konec volna, začátek dřiny. Hradec zahájil letní přípravu

15.05.2017 | Jan Vavřina

V 9:00 sraz a přivítání, o půl hodinky později první tréninková jednotka v sezóně, po ní zkoušení a vybírání nové výstroje. A-tým Mountfieldu HK zahájil v pondělí 15. května ve FORTUNA aréně suchou přípravu na novou sezónu, potrvá až do konce června, kdy na hráče čeká dvoutýdenní volno. Od poloviny července už budou vrcholit přípravy na ročník 2017/18 s tím, že hráči vyjedou na led poprvé 19. července.

Úvodní trénink vedl kondiční trenér Marián Voda, který má celou přípravu pod palcem. „Marián to vede stejně jako vloni, Tomáš Martinec s Pavlem Hynkem mu s tím budou pomáhat. Hlavně je to ale v jeho kompetenci,“ říká šéf trenérského štábu Václav Sýkora.

Ten zároveň představuje tréninkový plán svých svěřenců. „Čeká nás sedm týdnů suché přípravy, v rámci ní pojedeme na týdenní soustředění do Ústí nad Orlicí – od 11. do 16. června. Chtěli jsme, aby byl tým přes týden pohromadě, navíc je v Hradci Králové obsazená hala. I z tohoto důvodu potřebujeme jiné prostředí, proto jsme zvolili formu soustředění,“ hlásí hlavní kouč Mountfieldu HK.

Na prvním srazu napočítal celkem 17 hráčů, další se přidají k mančaftu se zpožděním. „Martin Štajnoch má drobné zdravotní problémy, připojí se k nám příští týden. Stejně tak se zapojí Patrik Rybár, který měl dlouhou sezónu a dostal týden volna navíc. Petr Koukal se k nám přidá v pátek, Jarda Bednář zřejmě pozítří,“ pokračuje.

Tím ale výčet jmen nekončí, další čtveřici hokejistů sezóna ještě neskončila, neboť si plní reprezentační povinnosti. „Kluci, kteří jsou na mistrovství světa – Andris Džerinš, Blaž Gregorc, Lukáš Cingel a Tomáš Zigo – se k mužstvu připojí 11. června se startem soustředění. Tam bychom měli být úplně všichni včetně těch, kteří jsou aktuálně na šampionátu,“ dodává Václav Sýkora.

Fotogalerie

     
 
 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice