Aktuální zprávy z klubu
pá 7.2.2020 | Daniel Krátký, Jan Vavřina

Královský ples již pošesté. Jak se na něj těší hradečtí mladíci?

Královský ples se každou minutou blíží. V pátek 7. února v konresovém centru Aldis se uskuteční již VI. ročník plesu hradeckého hokejového mužstva. A podle toho, co prozradila čtveřice Matěj Chalupa, Michael Gaspar, Adam Kubík a Radim Šalda se máte na co těšit. A nebojte se, vstupenky jsou stále k dispozici!

Královský ples je doslova a do písmene za dveřmi. Jak se na něj těší mladíci z hradeckého Mountfieldu? „Těším se! Uvidíme, jaké to bude, takové akce mám rád. Těším se hlavně na půlnoční překvapení,“ směje se vousáč Matěj Chalupa, který také rád vzpomíná na loňský ples. „Loni to bylo super, byli jsme tam všichni pohromadě. Doufám, že to letos bude podobné.“ Poprvé naopak čeká ples trojici Michael Gaspar, Adam Kubík a Radim Šalda. „Těším se, bude to něco nového. Dostaneme se do kontaktu s fanoušky a lidmi od hokeje, které normálně nevidíme, takže to bude fajn,“ myslí si prvně jmenovaný obránce.

Jak je na tom zmíněná čtveřice v tanci? „Tanečník nejsem vůbec dobrý, ale s Radimem Šaldou a Adamem Kubíkem budeme mít půlnoční překvapení. Bude to velká zábava! Ve školce jsem chodil tancovat, ale nic vážného. Moc se v tanci neorientuju, takže jaký styl je mi úplně jedno,“ míní sebekriticky Matěj Chalupa, se kterým však nesouhlasí kladenský odchovanec Adam Kubík. „Radim Šalda se určitě na parketě neztratí. Řekl bych, že i já. Vím ještě, že Štěpán Lukeš a Matěj Chalupa dobře tancují.“ Podle Michaela Gaspara je zase nejlepší tanečník právě Adam Kubík. „Nejlepší je Áda Kubík, viděl jsem ho tancovat na předsezónním setkání s partnery, a tam se ukázal v dobrém světle,“ hlásí s úsměvem.

A kdy na parketě uvidíme Radima Šaldu? „Chodil jsem do tanečních, takže něco umím a určitě tam nastoupím na cha-chu.“ A proč? Odpověď je vskutku jednoduchá. „Protože tu jedinou si pamatuju,“ dodává se smíchem hradecký odchovanec a bývalý mládežnický reprezentant. Rozšířenější repertoár má ale o rok starší Adam Kubík. „Čeká nás takové překvapení, takže mě lidé na parketě uvidí. Nikdy jsem nebyl proti tancování, takže když bude nějaká vhodná partnerka, tak půjdu. Navíc jsem chodil do tanečních, ale kvůli hokeji pouze minimálně. Něco umím, takže bych neudělal úplně ostudu. Zvládl bych jive, cha-chu, waltz, valčík, možná i polku,“ prozrazuje kladenský odchovanec.

Vstupenky na Královský ples jsou stále v prodeji. Je možné je získat i na místě, a to od 16:00. Je také možnost využít on-line aplikaci nebo fanshop na rohu zimního stadionu. Vstupenka na sezení ve velkém sále stojí 450 korun a na stání v malém sále 390 korun.