Aktuální zprávy z klubu
so 22.6.2013 | Sanny Muharem

Královští lvi na fotbalovém trávníku obstáli, dvakrát remizovali

Ve středu a ve čtvrtek mohli spatřit fanoušci hokejového klubu své oblíbence na fotbalovém hřišti, jak se zde prohání s míčem u nohou. Hokejisté Královských lvů však prokázali, že jim fotbal rozhodně není cizí. Na hřišti Vysoké nejprve uhráli remízu v poměru 2:2, o den později pak následně remizovali na třebešském stadionu 4:4, přestože měli k vítězství výrazně blíže než domácí celek.

Mladí nezklamali, proti Vysoké působili sebevědomě

Parné středeční odpoledne nabízelo exhibiční utkání mezi Vysokou nad Labem „B“ a hokejisty Královských lvů. Ti nastoupili ve velmi omlazené sestavě, ani to je však nezastavilo od toho, aby svého fotbalového soupeře potrápili.

Ve vyložených příležitostech se téměř každou chvíli objevoval Šimon Macháň, jenž však ani jednou nedokázali svoji šanci proměnit. Za Hradec Králové ale na výborně chytajícího brankáře domácích našli recept Jiří Půhoný a Martin Dufek, utkání tak skončilo zaslouženou remízou 2:2.

Vysoká nad Labem "B" – Královští lvi Hradec Králové 2:2
Branky: Hafner, Jílek – Půhoný, Dufek.
Pokutové kopy 4:3
Sestavy
Drábek - Vavřina, Dvořák, Píša, Hrůša, Steklý, Kalaš, Camacho Del Pino, Hošek, Jílek, Hafner, Gregora, Lunda, Urban, Tejkal, Jandera.
Korím (od 35. Kastner) - Koutský, Kubica, Valášek, Dufek, Macháň, Půhoný, Havlík, Procházka, Chmelař, Nedvídek, Šťastný, Hlavatý, Kováč.

Hokejisté svého soupeře přehrávali, zářil Patrik Moskal

O den později nastoupili východočeští hokejisté s obměněnou sestavou, prostor dostali především zkušenější hráči. A na zeleném pažitu to bylo znát. Hokejisté dostávali Třebešské pod tlak a také jako první udeřili. Patrik Moskal by si svoji ránu ze střední vzdálenosti mohl nechat zarámovat, brankáři nedal sebemenší šanci.

I ve druhém poločase úřadovali hokejisté, kteří se dostali již do vedení 4:1. Před závěrečným hvizdem však Třebeš přidala tři rychlé branky po sobě, a tak se opět oba dva celky rozešly smírně.

Sokol Třebeš – Královští lvi Hradec Králové 4:4
Branky: Heřman, Vocl, Smíšek, Farkaš – Moskal 2x, Kubica, Třetina.
Sestavy
Heřman - Vocl, Smíšek, Vlkanova, Farkaš, Štajer, Zbořil, Pleva, Štěrba, Heglas, Jankovský, Drapák, Bilečik, Mizerík, Sochor, Černý.
Říha - Hendrich, Dufek, Korím, Kubica, Chmelíř, Švagrovský, Moskal, Kolafa, Klement, Valášek, Macháň, Luňák, Třetina.