Fanoušci
ne 2.6.2019 | Natálie Fišerová, Klára Petrásková

Krásné počasí, spousta aktivit. Dětské dny se vydařily

Slunečná sobota 1. června přinesla dětem spoustu radosti a zábavy, jejich společný svátek podpořil také hradecký hokej. Mountfield HK zavítal se svými stánky do Librantic a na Stříbrný rybník, obě akce se vydařily na výbornou. Děti si užily spoustu aktivit, potkaly se s východočeskými hokejisty a na památku si odnesly fotografii či autogram.

Tradiční akce Poklad na Stříbrném rybníku začala ve 14 hodin. Zúčastnění si mohli vyzkoušet řadu aktivit, za které pak získávali známky, a ty poté mohli využít na odměny a atrakce. Organizátoři akce si připravili i bohatý doprovodný program, nechyběl ani stánek Mountfieldu HK. U něj si děti mohly zastřílet na branku nebo se potkat s maskotem Mountym, od 16 hodin byla připravena také autogramiáda.

Na tu zavítali extraligoví hráči Zdeněk Čáp, Mislav Rosandič a Lukáš Cingel, kteří během hodiny rozdali nespočet podpisů a s dětmi si udělali spoustu fotografií. Kromě nich pomáhali Martinu Stehnovi s organizací také hradečtí junioři. „Naši hráči se dělili se o své zkušenosti a kluci z juniorky roznášeli letáčky s informací o náboru, který proběhne v září v rámci Týdne hokeje,“ přibližuje Martin Stehno.

Ten celou akci zná velmi dobře, letos se totiž na její organizaci podílel již poosmé. Stále se jí však účastní rád, nadšených dětí přijde každoročně víc a víc. „Na Stříbrný rybník jezdíme hrozně rádi, protože zájem dětí a rodičů je každý rok velký. Je to super akce,“ pochvaluje si účast Martin Stehno.

„Hodně s sebou bereme poháry mládežnických kategorií, takže letos si děti a rodiče mohli prohlédnout trofej za třetí místo dorostenců nebo poháry menších žáků. Lidé se na úspěchy hodně ptají, bereme to i jako příležitost předat informace o úspěších naší mládeže dál. Díky tomu je vidět, že naše práce funguje,“ je rád kouč hradecké mládeže.

V Libranticích byl zahájen sportovní den už v 10 hodin. Po tréninku volejbalistek proběhla autogramiáda hradeckých hokejistů, podepisovali se Michael Gaspar, Jaroslav Dvořák a Štěpán Matějček, který zavzpomínal i na své dětství. „Na pár dětských dnech jsem byl. Je to super akce, děti si vyzkouší různé sporty a dovednosti, baví je to,“ vnímá podobné akce pozitivně mladý hráč.

Součástí dne byla také aukce hokejových předmětů Mountfieldu HK, jejíž výtěžek putoval na konto dětského domova v Nechanicích. „Přijel autobus z dětského domova, dali jsme dětem podpisy. Pro nás je to maličkost, jsme rádi, že jsme mohli někomu udělat radost,“ říká hradecký odchovanec.

„Člověk si musí uvědomit, že na začátku jeho života se mohlo stát něco úplně jiného. Vůbec jsem nemusel být tam, kde jsem, nemusel jsem být zdravý. Jsem ale rád, že jsem a že jsem to dotáhl až sem,“ uvědomuje si Štěpán Matějček.

Fotogalerie