Tiskové zprávy
pá 31.1.2020 | Jan Vavřina

Last minute posila. Hradecký útok vyztuží Jakub Orsava

Trasa Hradec Králové – Brno je, co se hokejových pohybů týče, v posledním období hodně frekventovaná. Kometa získala z řad Mountfieldu HK postupně tři forvardy, Východočeši po Jakubu Lvovi druhého. Pod Bílou věž se totiž stěhuje krátce před uzávěrkou letošního přestupového období Jakub Orsava.

Osmadvacetiletý pravák už kdysi poznal, jaké je to nosit hradecký dres. To když v sezóně 2011/12 vypomohl Lvům v první lize ve čtyřech zápasech, ve kterých zaznamenal stejný počet asistencí. Tentokrát se šikovný útočník usadí v kabině Východočechů na delší dobu, hlásí totiž přestup z brněnské Komety – za Moravany odehrál letos 41 utkání s bilancí 8+8.

Generální manažer Aleš Kmoníček k příchodu Jakuba Orsavy: „Usilovně jsme sháněli náhradu za Rudolfa Červeného a na poslední chvíli se nám podařilo dojednat příchod Jakuba Orsavy. Jde o produktivního útočníka v nejlepším hokejovém věku, který si každý rok udržuje slušnou bodovou bilanci. Doufáme, že nám Kuba svými výkony pomůže v závěru letošní sezóny k dobrým výsledkům.“

Sportovní manažer Jaroslav Bednář k příchodu Jakuba Orsavy: „Jelikož se tak narychlo nepodařilo sehnat žádnou zahraniční posilu, sportovní úsek využil možnosti zkvalitnit útok, zároveň v něm vytvořit větší konkurenci, a proto angažoval Jakuba Orsavu. Věříme, že bude přínosem a pomůže mužstvu k co nejlepšímu umístění.“

Hradečtí trenéři mohou zároveň využít některé hráče působící ve druhé nejvyšší soutěží na střídavé starty, na soupisku Mountfieldu HK byli dopsáni Lukáš Nedvídek (Třebíč), Karel Plášil (České Budějovice), Marek Tomica (Chomutov) a Jan Veselý (České Budějovice).