Žáci
so 30.3.2019 | Radek Staněk, Jan Vavřina

Letošní základnu zakončil karneval. Jak to bude dál?

Mountfield HK myslí na budoucnost a tomu také odpovídá jeho přístup k mládeži. Úspěchům akademických celků však předchází práce s těmi nejmenšími. Hradec se v uplynulé sezóny opět úspěšně podílel na akci Pojď hrát hokej, která přilákala spousty nadšených dětí. Kromě těchto událostí se ovšem nadále pracovalo i v přípravce a na základně. Tu zakončil společný karneval na ledě, který se konal ve čtvrtek 28. března.

Celkové zhodnocení si vzal na starost trenér základny Patrik Stehno. „Jsem rád, že se nám podařilo naplnit kurz bruslení. Ten k nám přivádí nejen děti, které se chtějí naučit bruslit, ale i takové, které chtějí v klubu pokračovat, takže se nám v podstatě podařilo rozjet ročník 2013. Dvakrát jsme také uspořádali akci Pojď hrát hokej, na kterou dorazilo oproti klubům, se kterými se chceme porovnávat, hodně dětí,“ těší hradeckého trenéra.

Poslední slova o měření slov ještě blíže rozvíjí. „Jde o srovnání akademií, které mají kompletně naplněné kategorie od první třídy až po juniory, takže například Pardubice, Liberec, Mladá Boleslav nebo Sparta. Tyto kluby mají podobnou posloupnost a vývoj dětí jako my,“ upřesňuje.

Práce s nejmenšími však není zdaleka jen o hokeji. „Během sezóny jsme uspořádali několik doprovodných akcí, ať už dětské dny, besídky a nakonec i karneval. Všechny tyto akce se povedly, těší mě podpora klubu, díky níž mohly děti za svou roční práci nějaký dárek i od nás,“ komentuje rozličné aktivity další kouč Mountfieldu a zároveň trenér žáků Českého hokeje Martin Stehno.

Důležitou složkou je také přípravka. Po konci kurzu bruslení mohou děti pokračovat zde. Kromě dětí, které už s klubem absolvovaly turnaj v Liberci, se mohou zapojit i další zájemci ročníku 2013 či mladší, pro které je šance mezi dubnem a červnem absolvovat s týmem tréninky na ledě i na suchu. Zájemci mohou e-mailem kontaktovat Patrika Stehna (patrik.stehno@mountfieldhk.cz) a přihlásit se.

Další náborové akce budou začínat od května v rámci dětských dnů a dalších společenských akcích pro děti. Základna se bude rozjíždět znovu v září a určena bude pro ročníky 2012 a mladší. Předcházet budou další aktivity či sportovní festivaly, kde bude mít Mountfield svůj stánek.

Tradiční jarní bilancování lze doplnit i řečí čísel. Průměr na trénincích základny činil 70 dětí, vliv na počty měly pochopitelně i termíny konání. Akce Pojď hrát hokej se zúčastnilo více než 90 nových dětí. Na kurzech bruslení se jich pak protočilo zhruba 140. Na tréninky základny pravidelně dohlíželo zhruba 10 trenérů, ovšem alespoň jednou se zapojil každý kouč hradecké organizace. Nechyběli ani trenéři A-týmu, stejně jako jeho hráči.

Závěrečné slovo při hodnocení sezóny těch nejmladších si vzal opět jejich trenér. „Rád bych poděkoval všem trenérům, dětem i rodičům za spolupráci. Jsem moc spokojený, jak vše probíhalo a těším se na spolupráci další rok,“ uzavírá Patrik Stehno.

Co se týče vracení zapůjčené výstroje, to bude probíhat v úterý 2. a 9. dubna od 17:00 do 18:00 v ČPP Aréně.


Fotogalerie