Ohlasy k zápasu
pá 13.2.2015 | Lukáš Štěrovský

Lukáš Vantuch: Hra Plzně? Přímočarý hokej se zákroky bez respektu

Čtyři utkání si musel počkat Lukáš Vantuch na to, než znovu pozná chuť zápasového nasazení. Dočkal se – trochu paradoxně – v pátek třináctého, kdy naskočil do zápasu proti Plzni. V něm se asi nejvíce „blýskl“ desetiminutovým osobním trestem, ale jak sám říká, taktéž některé zákroky soupeře nebyly zcela v souladu s pravidly.

Proti Plzni to bylo hodně ubojované utkání s typickým Mountfield „skóre“, souhlasíte?
Byl to zápas takzvaně o šest bodů, jak se říká. Potřebovali jsme a chtěli vyhrát, vytvořit větší bodový rozdíl mez námi a Plzní. To se po složitém průběhu povedlo a jsme za to rádi.

Hlavně úvodní část byla hodně vyhrocená, k vidění byla spousta hitů a tvrdších zákroků. Bylo to způsobeno tím, že se už blíží play-off a musí se hrát „na krev“?
Už se hraje o strašně moc a hra je pochopitelně na úrovní play-off. Současně myslím, že některé zákroky byly na hraně.

V poslední periodě jste se asi hodně obávali o výsledek, že?
Soupeř nás tlačil, neměl co ztratit. Šel do toho naplno, ale my jsme třetí třetinu odehráli výborně, Káca nás hodně podržel. Ale takový je hokej v únoru – před play-off. Vyhráli jsme 2:1, což je super.

Letos máte s Plzní stoprocentní bilanci, čtyřikrát jste vyhráli. Byť vy to nemůžete úplně posoudit, dalo by se říci, že Plzeň Hradci sedí?
Proti Plzni jsem hrál dvakrát. Hrají přímočarý hokej s některými zákroky bez respektu, to je jejich hra. Co jsem hrál, dvakrát jsme je porazili, ale byly to velké boje. Nakonec jsme byli šťastnější my, protože jsme podle mého byli lepší v drobnostech, začínali jsme od malých věcí, a to rozhodlo.

Jste už myšlenkami u vyřazovacích bojů, laborujete o možném soupeři, nebo to berete zápas od zápasu?
Jdeme zápas od zápasu. Vždycky se soustředíme na toho, s kým hrajeme, kdo je před námi. Koho dostaneme, na toho půjdeme. Určitě se připravíme, jak nejlíp umíme a budeme chtít vyhrát.