Fanoušci
po 10.2.2020 | Daniel Krátký

Lvy budou v EHL reprezentovat David Voňka a Jakub Michálek

Extraligová soutěž, zejména její marketingové oddělení, již delší dobu spolupracuje se společností EA Sports. Česká nejvyšší soutěž se tak ve virtuální hře NHL objevuje již více jak deset let. V rámci spolupráce došlo k založení Esports hokejové ligy (EHL). Před premiérovým ročníkem proběhl draft, ve kterém si týmy zvolily své hráče v pořadí, v jakém byla extraligová soutěž po 41. kole. Samotná EHL odstartuje 22. února.

Sobotní den – tedy 8. února 2020 zůstane významným pro komunitu hráčů na herní konzoli PlayStation 4. V pražské Síni slávy českého hokeje se totiž uskutečnil historicky první draft do Esports hokejové ligy. Zvolení gameři budou svůj klub reprezentovat ve hře NHL20. Jako jednička draftu byl týmem Bílí Tygři Liberec zvolen Adam "Dzouvi" Menšík.

Hradeckou volbou v prvním z celkových dvou kol se stal z 9. pozice David "Willy9" Voňka, shodou okolností hráč juniorského týmu právě Mountfieldu HK. „O tom, že mě klub vybere, jsem dopředu nevěděl, ale trošku jsem na to spoléhal,“ usmívá se hradecká jednička draftu, devatenáctiletý bek a autor šesti letošních bodů v turnaji O Pohár DHL.

Jako celková dvacítka draftu byl zvolen Jakub "Jackey" Michálek, který stejně jako první volba obdržel dres a kšiltovku od zástupců klubu – marketingového ředitele Petra Picky a forvarda A-týmu Matěje Chalupy. Oba se tedy mohli cítit jako na skutečném draftu do NHL. „Jsem šťastný, že jsem byl vybrán, je to skvělý pocit. Můžu hrát virtuální soutěž v NHL, což byl vždycky můj sen,“ prozrazuje Mountfieldem druhý zvolený hráč.

Přímo v síni slávy si obě dvě volby v draftu zahrály na hrací konzoli proti členovi A-týmu Matěji Chalupovi, aby si následně poměřily síly také na hokejových trenažerech. Základní část virtuální hokejové ligy startuje 22. února a končí posledním kolem 4. dubna. Všechny zápasy lze sledovat na streamovacích službách, případně sociálních sítích Tipsport extraligy či Esports hokejové ligy.

Systém Esports hokejové ligy

V rámci jednoho zápasu základní části ligy vyzve vždy první nasazený, respektive první volba draftu prvního nasazeného hráče soupeře. Druhý nasazený, tedy druhá volba v draftu vyzve druhého nasazeného soupeře. Utkání se hraje pouze v základní hrací době, tudíž se v případě remízy nepokračuje prodloužením ani nájezdy. Po těchto dvou bojích se sečtou vstřelené góly a následně vyhrává a tři body do tabulky si připisuje tým, který jich vstřelil více. V případě celkové remízy berou oba týmy bod.