Ohlasy k zápasu
pá 3.3.2017 | Matouš Soukup, Jan Vavřina

Máme dost zkušeností na to, abychom dokázali postoupit, hlásí Roman Kukumberg

Závěrečné dvaapadesáté kolo hokejové extraligy postavilo hradecký tým do nelehké pozice, ve které museli Lvi proti chomutovskému soupeři bezpodmínečně bodovat a získat o dva body více než Litvínov, aby začínali v play off na domácí půdě. Svou úlohu zvládli znamenitě, a to i díky Romanu Kukumbergovi, jehož letošní dvanáctá trefa se v konečném zúčtování ukázala být jako vítězná. Jak sám slovenský forvard přiznává, vítězství bylo opravdu důležité i z pohledu týmové psychiky.

Před kláním v Chomutově jste ještě neměli jisté umístění v tabulce, ve hře byla 4., 5. i 6. příčka. Bylo to ve vašich hlavách nebo jste do zápasu vlétli bez ohledu na situaci?
Z větší části jsme spíše na tabulku nehleděli, i když na chvilku se toto téma objevilo. S Chomutovem jsme chtěli bodovat, abychom hlavně neskončili šestí, což se klidně mohlo stát. V posledním kole základní části jsme opravdu chtěli zvítězit.

Bylo zápas o něco jednodušší, když Chomutov nechal odpočívat některé ze svých opor, a navíc se nemohl v tabulce nikam posunout?
Neřekl bych, že to tak bylo. V sestavě měli mladé, šikovné hráče. Ti se vždy chtějí ukázat, když dostanou šanci a dali do toho úplně všechno. Myslím, že výsledek by byl podobný, i kdyby nastoupili v plné sestavě.

Utkání jste zvládli i díky vaší vítězné trefě. Jak náročné bylo zakončení bez přípravy?
Viděl jsem, že Alex o mně ví, netlačil jsem se úplně proti němu a čekal jsem. Je to i o štěstí, když to tam takhle padne, vůbec není jednoduché tak zakončit.

Opravdu nás potěšilo, když Pardubice vstřelily vítězný gól

Je pro vás výhra nad Piráty důležitá i z toho pohledu, že se vám předchozí duely příliš nepovedly a do play off tak půjdete ve větší pohodě?
Jednoznačně je to po posledních zápasech důležité na psychiku. I když v play off to bude něco úplně jiného, začíná se více než za týden. Určitě to ale pomůže.

V utkání mezi Pardubicemi a Litvínovem se rozhodovalo o výhodě domácího prostředí pro čtvrtfinále, navíc se po gólu v čase 59:59 hrálo prodloužení. Sledovali jste výsledek i během vašeho střetnutí?
Během hry na to není čas. Jak jsme ale došli po konci do šatny, hned se čekalo na výsledek a vůbec, jak to skončí. Vyrovnávací gól Litvínova jsem viděl, po tom jsme sledovali i prodloužení a opravdu nás potěšilo, když Pardubice vstřelily vítězný gól.

Po skončení propukla velká radost. Jak moc je pro vás důležité začínat čtvrtfinále v domácím prostředí?
To se teprve ukáže (směje se). Myslím si, že dnes už není takový rozdíl hrát doma nebo venku, jako to bylo kdysi v minulosti. V případném závěrečném sedmém zápase to ale může přijít hodně vhod.

Máme dost zkušeností na to, abychom dokázali postoupit

Ve čtvrtfinále na vás čeká severočeský Litvínov. Jakou sérii očekáváte?
Je to ofenzivní tým, s velkými zkušenosti s play off, nedávno navíc získali titul. Mají kvalitní mančaft i gólmana. Nechci ale předvídat a říkat něco dopředu. Doufám, že to dobře dopadne.

Cítíte, že je na vás pro třech neúspěšných čtvrtfinálových sériích vyvinut větší tlak?
Nemůžeme myslet na nějaký tlak, musí se jet naplno, takový je hokej. Máme dost zkušené mužstvo na to, abychom dokázali postoupit. Doufám, že se všichni doléčí, půjdeme v plné sestavě a psychické i fyzické pohodě, a že to prostě půjde.

Jak bude vypadat plán na nejbližší dny?
Sobota a neděle oddych, v pondělí škola a potom jdeme na to (usmívá se).