Ohlasy k zápasu
po 18.3.2019 | Adam Kodet

Máme se od čeho odrazit, nabádá po první prohře Radek Smoleňák

Východočeši mají za sebou první čtvrtfinálovou bitvu, která výsledkově nedopadla dle jejich představ. Jednou z hlavních postav letošních vzájemných zápasů Hradce a Brna je bezesporu Radek Smoleňák. Zatímco v předchozích třech případech vždy dvakrát skóroval, v prvním čtvrtfinálovém střetnutí soupeři svými prohřešky daroval dvě přesilové hry, ve kterých mu hráči Komety dluh do halíře splatili. Urostlý bojovník ale věří, že předvedená hra Mountfieldu byla kvalitní a může mu v dlouhé sérii stále přinést úspěch.

Radku, jak složité je přijmout fakt, že jste soupeře výrazně přestříleli, byli aktivnější a přesto prohráli?
Takový je občas hokej. Soupeř dal tři góly, řekl bych, skoro z ničeho, to se stane. Nevím přesně, kolik my jsme měli střel, určitě aspoň čtyřicet a oni dvacet. Určitě se máme od čeho odrazit, byli jsme aktivní, hráli obětavě, blokovali střely, hráli do těla. Bylo tam všechno a takový hokej je přesně to, co bychom proti jejich starým pánům v obraně měli hrát, to jim nevoní.

Jaký je tedy plán na odvetu?
Prohráli jsme, ale je to jenom 0:1. Kluky musím pochválit, hráli dobře a obětavě, určitě nemusíme mít sklopené hlavy. Je to o tom, abychom dali víc gólů. Myslím, že jsme tam kolem nich docela lítali, 40 střel není málo. Hráli jsme dobře, nesmíme se dívat na soupeře, ale hlavně sami na sebe. Čeká nás nový zápas a my moc dobře víme, co Kometě nechutná.

Přesto, pokud chcete ve druhém zápase uspět, musíte být ještě o něco lepší.
Je pravda, že za prohry se body v sérii nedávají. Bohužel nám to tam nespadlo, musíme být hladovější a dravější. Našemu týmu věřím a taky vím, co umíme. Dostali jsme dvá góly z přesilovek, kdy jsem byl vyloučen já, což beru samozřejmě na sebe.

„Věřím našemu systému, když ho budeme plnit, posune nás to dál.“

70 Radek Smoleňák (o taktice do dalších zápasů)

Podle šrámu na vaší tváři to vypadá, že jste hráli spíše ragby.
Bolí to, to je pravda. Guli (Michal Gulaši) mě trefil do hlavy. Musíme ale hrát dál a dívat se hlavně sami na sebe a věřím, že to zvládneme.

Ovlivnilo nějak váš výkon nebo výkon soupeře to, že nastoupil Martin Erat, kterému byl snížen disciplinární trest?
Spíš naopak, já jsem rád, že Špenát (Martin Erat) už hraje, jinak bychom museli poslouchat, že nehrál a že jsou na něj zlí. Ale na ledě jsem si ho ani moc nevšiml. Jak jsem řekl, musíme se soustředit na sebe a jestli hraje nebo nehraje, to nám může být úplně jedno.

Podařilo se vám uhlídat největší hvězdy soupeře, ale ostatní hráči jako Jakub Orsava nebo Jan Hruška vám přece jen dělali problémy.
Je jedno, kdo ze soupeřů to byl. My jsme udělali chyby a ten, kdo byl od nich zrovna na ledě, je potrestal. Je to play off a je úplně jedno, jestli někdo dá deset gólů nebo jeden. Na úterý musíme dobře zregenerovat a hrát stále ten stejný hokej, který jim nebude chutnat.

Jak složité pro vás bylo překonat Marka Čiliaka, který chytal skvěle?
On spoustu puků viděl. Je to pořád o nás, my musíme být dravější a živější kolem brány, puky z něj padají. Jak jsem říkal, nesmí nás zajímat, kdo u nich hraje nebo jaký mají systém. Já věřím našemu týmu a našemu systému a věřím, že když ho budeme plnit, posune nás to dál.