Rozhovory
pá 25.1.2013 | Sanny Muharem

Marek Zukal: Hráčský kádr se zde výrazně obměnil

V průběhu minulého týdne byla hradecká defenzíva doplněna o slovenského beka Marka Zukala. Ten stihl za královéhradecký výběr odehrát již dva zápasy, nejprve v Mostě, poté doma proti Ústí. Ve staronovém působišti se mu zatím líbí, naposledy hrál v barvách Hradce v sezóně 2008/09. Dle jeho slov se hráčský kádr výrazně obměnil. „Pamatuji si maximálně tak na čtyři až pět hráčů,“ vzpomíná čtyřiadvacetiletý obránce Zukal.

Před týdnem jsi zamířil do Hradce, jaký máš pocit a jak se domluva zrodila?
V první řadě bych chtěl říci, že jsem velmi rád, že tu mohu být. Z mé strany byl zájem jít do hradeckého mužstva. Velmi se mi tu líbí. Ještě si něco málo pamatuji z minulého působení, když jsem tu hrál před čtyřmi roky. Můj přesun znovu do České republiky byl velmi rychlý. Pan Kmoníček mi řekl možnosti a já jsem souhlasil.

Působil jsi zde před čtyřmi roky, co vše se za tu dobu změnilo?
Změny tu určitě jsou. Já jsem ještě nezažil sky-boxy, celkově i ten stadion doznal určitých změn. Nejvíce se tu však obměnil hráčský kádr, možná čtyři až pět hráčů si vybavuji, kteří se mnou zde působili předtím. Jinak ale kustodi zůstali stejní (směje se).

Přišel jsi do východočeské kabiny zrovna v době, kdy se Hradeckým moc nedaří. Jak se cítíš ty sám?
Cítím se velmi dobře. Jsem tu téměř jako doma, vrátil jsem se totiž do známého prostředí. Budu dělat všechno pro to, abych defenzívu vyztužil a co nejvíce pomohl. Například góly (směje se). Hlavně ale tou obrannou hrou dozadu, jelikož útočníky máme kvalitní.

Poslední dva roky jsi hrál ve slovenské extralize. Dá se porovnat s první ligou v Česku, popřípadě jak se dají využít nasbírané zkušenosti?
Snad zkušenosti uplatním (směje se). Je to ale podle mého názoru hodně podobné, i tady v první lize hraje hodně hráčů, kteří již v extralize nasbírali ten nějaký start.

V současné době se Hradci moc nedaří, stále balancuje na hranici postupu do play-off…
Každého to trápí. Tento tým může být úplně někde jinde, jsou tu výborní hráči. Bohužel to na nás padlo, já ale věřím, že už se to zlomí. Musíme mít především pohodu na hokejkách, což nám třeba v Mostě chybělo.

Ty ses narodil na Slovensku, část své kariéry ale strávil v České republice. Teď jsi sem zamířil znovu, táhne tě český hokej?
Asi ano. Dlouho jsme byli jeden stát, všem rozumím a je tu hodně podobná kultura. Znám některé hráče, se kterými jsem kdysi hrával, máme spolu dobré vztahy. Jak říkám, jsem tu téměř jako doma.