po 14.11.2005 | Daniel Višňák

Martin Koudelka: dva body jsou doma, paráda!

Před sezónou byl pasován na nového vůdce týmu, této pozice se zhostil statečně a daří se mu. V pondělí nastoupil proti svým bývalým spoluhráčům, chtěl se před nimi ukázat v co nejlepším světle a jak by toho mohl docílit, než rozhodnout celé utkání. Martin Koudelka nejprve neproměnil vyloženou šanci v první třetině, v té druhé přihrál na vyrovnávací branku Jaroslavu Roubíkovi. Když zápas dospěl do prodloužení, vzal zodpovědnost na sebe a jedenáct vteřin před koncem nastavovaných pěti minut rozhodl o výhře Energetiků 4:3. Právem mu náleží vedoucí příčka v kanadském bodování mužstva, Martin Koudelka je pro tým opravdovou oporou.

Hradec nejprve prohrával, poté utkání otočil dokonce na rozdíl dvou branek, ale nakonec musel bojoval alespoň o remízu. V prodloužení se ale štěstěna přeci jen přiklonila zpět.
Zápas jsme začali dobře, hlavně disciplinovaně, což se nám několikrát nepodařilo. Ve druhé třetině ale soupeř dostal výhodu přesilové hry a takové mužstvo, jako je Ústí, to umí proměňovat, což ukázalo i v Hradci. Musíme se do příště vyvarovat ještě více útočných faulů, tím bychom soupeře nepouštěli do šancí. Přesilovky dnes prakticky rozhodují zápasy.

V závěru utkání téměř vše směřovalo ke třem bodům, Ústí ale nakonec dokázalo vyrovnat
Už jsme si říkali, že bychom to mohli dotáhnout do vítězného konce a najednou jsme dostali po vlastní chybě svým způsobem laciný gól. Oni nás sice tlačili, my ale puk pořád vyhazovali a už to vypadalo, že bychom to mohli udržet. Naštěstí jsme alespoň v prodloužení urvali ještě ten jeden bod navíc.

V závěru prodloužení, kdy chybělo do konce zápasu jedenáct vteřin byla před ústeckou brankou pořádná mela
My nemáme ještě moc natrénované přesilovky 4 na 3, takže jsme si řekli, že dáme puk na beka, ten to musí vystřelit a my tam do toho budeme mlátit. Naštěstí jsem do toho bouchl já a spadlo to tam. Takže dva body jsou doma, paráda.

Všechny domácí branky padly v početních výhodách/nevýhodách. Třikrát jste překonali Sáblíka z přesilovky a jednou dokonce v oslabení
Myslím si, že si začínáme více věřit, předtím jsme nedávali skoro žádné góly v přesilovkách, pouze při hře pět na pět, byla to naše slabina.. Dneska to bylo obráceně a jenom doufám, že se to otočí k lepšímu a začneme v přesilových hrách dávat góly.