Mountfield HK
Tiskové zprávy
po 9.1.2017, Jan Vavřina

Martin Štajnoch a Michal Dragoun nadále součástí Mountfieldu HK

Vedení Mountfieldu HK si pojistilo služby dvojice hráčů A-týmu na příští, resp. přespříští extraligový ročník. Na Martina Štajnocha, který přišel pod Bílou věž během léta, uplatnil hokejový klub opční právo – hradecký dres tak bude oblékat i v sezóně 2017/18. Michal Dragoun přišel původně na hostování do konce roku ze Slavie Praha, na východě Čech by však měl působit i následující dvě sezóny.

Slovenský bek se zkušenostmi z KHL zamířil do týmu Václava Sýkory v letním období, zabydlel se v kádru a předvádí stabilní a poctivé výkony. Důkazem budiž průběžné desáté místo v Radegast indexu mezi všemi extraligovými hráči. „Martin patří k našim stabilním obráncům, je velmi dobře fyzicky připravený a v neposlední řadě i výborný kluk do kabiny. Proto jsme neváhali a využili našeho opčního práva pro příští extraligovou sezónu,“ seznamuje fanoušky generální manažer Aleš Kmoníček.

Michal Dragoun, který má na kontě přes čtyři stovky startů v nejvyšší soutěži, si plní zejména defenzivní povinnosti, ale zároveň dokáže bodovat. V hradeckém dresu nastoupil letos k 21 duelům s bilancí 4+6. „Michal je velmi příjemným překvapením. Po příchodu ze Slavie si velmi rychle zajistil stabilní místo v sestavě. Navíc patří mezi nejlépe fyzicky vybavené hráče, je důrazný a nepříjemný v osobních soubojích. Na základě oboustranného zájmu jsme se velmi rychle dohodli na jeho dalším dvouletém působení v našem klubu,“ těší Kmoníčka.

Vedení klubu nadále nezahálí a snaží se na blížící se roky pojistit další hráče. „Postupně jednáme i s dalšími hráči, kterým končí smlouva. Rádi bychom udrželi stávající mužstvo co nejvíce pohromadě, avšak bude samozřejmě záležet na výkonech jednotlivých hráčů ve zbytku sezóny a především v play off,“ dodává generální manažer Mountfieldu HK.