Rozhovory
so 9.10.2010 | Petr Neckař

Martin Táborský: Měli jsme větší vůli po vítězství

Kadaň si z Hradce Králové odvezla porážku 4:1. První třetinu sice domácí prohráli, nicméně hned v druhé třetině přišlo vyrovnání. Následovaly další branky, takže se hradečtí hokejisté i domácí fanoušci radovali z vítězství. K redakčnímu mikrofonu jsme pozvali obránce Martina Táborského.

První třetina byla dramatická a o jeden gól vyzněla v neprospěch Hradce. Jak ji hodnotíte?
Každý zápas je dramatický. Musíme hrát ze zabezpečené obrany. Pro nás je vždy hodně důležité dát první gól, kterým se mužstvo uklidní. Dnes jsme bohužel první gól nedali, ale dostali. Pak jsme ale zapracovali a myslím si, že pokud budeme hrát tak, jak hrajeme, i když to stálo hodně sil, tak budeme vyhrávat i venku.

Nemrzelo vás, že jste v závěru první třetiny nevyužili přesilovku?
Jasně – bylo by nejlepší, kdyby se v každé přesilové hře dal gól, ale my musíme hrát postupně. Nesmíme to za každou cenu uspěchat a jít rychle do brány. Nesmíme za každou cenu všechno otevřít. Ale samozřejmě, přesilové hry jsou výhodami, takže by v nich měly padat góly.

Gól jste dali až ve druhé třetině, kdy se za záda kadaňského Jariny trefil Jan Hruška. Určitě vás ten gól povzbudil…
Ten gól byl hrozně důležitý. Celý zápas jsme byli lepší. Měli jsme větší vůli po vítězství. Bylo to vidět od začátku zápasu. Nasazení bylo dobré, prostě každý si plnil to, co měl. Zbytečně jsme neotevírali prostor, nezbavovali jsme se puku. Takto se má hrát. Pak z toho pramení, že soupeř začne dělat chyby, čehož musíme využívat.

Co vám poradil trenér v šatně před třetí třetinou?
Hlavně to, abychom udrželi tempo, které jsme měli. Říkal, ať nezačneme jen bránit. Ať hrajeme hokej, který jsme začali hrát.

Pak přišla třetí třetina, která byla gólově zdařilá…
Skórovali jsme - využili jsme toho, že to protihráči otevřeli… Gólem jsme se uklidnili, následovaly další branky. Jsem rád, že jsme zápas dohráli až do vítězného konce.