Ohlasy k zápasu
čt 17.10.2019 | Klára Petrásková

Matej Paulovič: Musíme plnit systém, pak můžeme vyhrávat

O postavení v tabulce už sice v duelu s Grazem nešlo, Lvi ale chtěli především udělat radost fanouškům. A to se podařilo na výbornou. Soupeři nasázeli sedm branek, zvítězili vysokým rozdílem a pozitivně se naladili na play off Ligy mistrů. Týmovému výkonu pomohl třemi body i Matej Paulovič.

Mateji, domácí mač s Grazem měl jiný průběh než ten venkovní, zvítězili jste poměrem 7:1. V čem se oba souboje lišily?
Těžko říct. Snažili jsme se připravovat stejně, jako jsme se chystali na zápas v Rakousku. Do zápasu jsme dobře vstoupili, hned dali gól a vedli, a i když nás přibrzdilo srovnání, snažili jsme se kontrolovat hru po celou dobu. Ve třetí třetině nám tam napadalo skoro všechno, za to jsme rádi. Doufáme, že se od toho odpíchneme dál.

Právě ve třetí dvacetiminutovce jste dali z 25 střel rovnou pět gólů. Povolil soupeř trochu v obraně, nebo jste si prostě jen šli za svým cílem?
Už od začátku to byl zápas, kdy nám ani Grazu už v podstatě o nic nešlo, i tak jsme ale chtěli zabojovat a vyhrát. Protože jak jsme odehráli poslední utkání s Karlovými Vary, to ani nemá cenu komentovat. Doufám, že budeme hrát i dál stejně jako ve středu a že se od výkonu odrazíme.

Jak jste zmínil, už před duelem bylo jasné, že obsadíte druhé místo skupiny, Graz naopak to poslední. Bylo i z toho důvodu těžší se stoprocentně zkoncentrovat?
To si nemyslím. Musíme se připravit na každý zápas, ať už se o něco hraje, nebo ne. I když ono se vlastně pokaždé o něco hraje. Myslím si, že jsme připravili fajn a vyšlo to.

Nastoupili jste v lehce obměněné sestavě a především obranu trápí velká marodka, Radek Pilař znovu coby útočník naskočil vzadu. Vnímali jste jinou skladbu týmu?
Tři útoky zůstaly víceméně nezměněné, první byl složený z mladších hráčů. V obraně Pilka odehrál super zápas, ať už v Grazu nebo doma, stejně jako další bekové. Podle mě zastoupili zraněné hráče výborně, ale nemůžeme se koukat na to, kdo je zraněný a kdo ne. Musíme bojovat jeden za druhého, pak to bude fungovat.

„Každá pětka dala gól, všechny to posune dál do dalších bojů. Musíme se ještě víc tlačit do brány, protože tam se utkání rozhodují.“

67 Matej Paulovič (o týmové produktivitě)

Rakouskému soupeři jste vstřelili sedm branek, pokaždé se mezi střelce zapsal jiný hráč. Je dobře, že zodpovědnost neležela jenom na jedné pětce?
Každá pětka dala gól, všechny to posune dál do dalších bojů. Musíme se ještě víc tlačit do brány, protože tam se utkání rozhodují a když to z tréninků přeneseme do zápasů, budeme dávat hodně gólů. V obranném pásmu se zase musíme vracet, abychom branky nedostávali.

V bráně nastoupil po delší době Štěpán Lukeš. Vnímali jste, že máte za zády jiného brankáře, nebo to příliš neřešíte?
Já osobně to nijak neřeším. Nemůžeme se jen na gólmany spoléhat, ale musíme jim taky pomáhat, stejně jako pomáhají oni nám. Pak to bude fungovat, když si všichni budeme pomáhat. Je jedno, jestli je hráč obránce, útočník nebo brankář, musíme plnit náš systém a pak můžeme vyhrávat.

Základní skupina CHL je za vámi, jste spokojeni, jak jste ji odehráli?
Myslím, že až na úplně první zápas jsme všechny odehráli dobře. Samozřejmě jsme mohli i lépe, ale jsme spokojeni, že jsme postoupili. Uvidíme, koho dostaneme do osmifinále, budeme se muset pořádně připravit.

Už teď je jasné, že v play off pojedete buď do Německa, Švýcarska nebo Švédska. Jakého soupeře byste si vy osobně přál?
Chtěl bych jet do Švédska. Ve Färjestadu jsem v mládeži dvě sezóny působil, takže bych se tam rád vrátil, bylo by fajn se v aréně zase objevit a ještě tam něco vyhrát. Nějaké hráče tam ještě znám, někteří už ale s hokejem přestali a další jsou třeba v NHL. Ve skupině ale skončili taky druzí, takže s nimi se bohužel nepotkáme. Uvidíme, jak los dopadne.