út 5.3.2019 | Anna Marie Kokrhounová, Jan Vavřina

Matej Paulovič: Přesilovky dostávají soupeře na koně

Poslední domácí zápas základní části mají Hradečtí za sebou. S Boleslaví hráče čekalo vyrovnané utkání, které pod Bílou věží tentokrát dospělo až do samostatných nájezdů. Ty se více podařily hostům a Východočeši si v nich připsali pouze jeden zásah. Exekutorem posledního hradeckého nájezdu byl Matej Paulovič, který však puk do branky usměrnit nedokázal a Bruslaři si tak z východu Čech odvezli výhru 2:1.

Boleslav se na vašem ledě prezentovala bruslivým hokejem. Jak těžké utkání to bylo?
S nimi to je vždy náročné. I v zápasech předtím to bylo o jednom dvou gólech až na ten poslední, kdy tam padlo vše, co jsme vystřelili. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že jsme vyhrávali 1:0 a že to musíme udržet i pro Jardu (Pavelku), ať má nulu. Poslední zápas doma jsme chtěli vyhrát, ale nepodařilo se to.

Je podle vás po vývoji utkání dělba bodů spravedlivá?
Vyrovnané to bylo, ačkoliv měli v první třetině nějaké přesilovky, hlavně pět na tři. Potom jich měli celkově více, my měli jednu dvě. Škoda přesilovky v prodloužení čtyři na tři, tu jsme měli proměnit. Do play off to musíme ještě dopilovat, protože tohle bude rozhodovat zápasy.

Početní výhody se vám v poslední době nedaří, zaměřujete se na ně?
Trénujeme, ale musíme trénovat ještě víc. Teď máme poslední zápas, potom pauzu. Musíme se tlačit do brány a házet to tam.

S Boleslaví jste letos ani jednou nevyhráli za tři body, nesedí vám její styl hokeje?
Každý zápas s ní byl vyrovnaný. Nemůžeme říct, že nám nesedla. Štěstí se prostě přiklonilo na její stranu jak v prodloužení, tak v nájezdech. Musíme se hlavně dobře připravit na poslední zápas do Pardubic. Potom nás čeká play off a to je úplně něco jiného.

V obraně se vám ale v úterý docela dařilo, že?
Dozadu to bylo fajn. Až ve třetí třetině tam vznikly situace, když nám ujeli dva na jednoho, tři na jednoho. Hlavně v play off se nám to nesmí stávat, protože to jsou situace, které můžou zápas rozhodnout.

„Lepší prohrát čtyři zápasy teď, než v play off a mít konec sezóny.“

67 Matej Paulovič (o sérii porážek)

Poslední dobou jste několik zápasů vynechal kvůli zranění, jak se vám proti Boleslavi hrálo?
Cítím se fajn a doufám, že bych ještě do play off mohl chytit nějakou střeleckou formu (usmívá se).

V sedmé sérii jste se rozjel k nájezdu, ale neproměnil jste ho. Kde hledáte chybu?
Neudělal jsem to nejlíp, musím to ještě potrénovat. Hlavně jsem nečekal, že půjdu, ale šel jsem, zkusil jsem to a nevyšlo mi to. Nedá se nic dělat.

Na kontě máte už čtyři prohry v řadě, což se vám letos ještě nestalo. Jak to vnímáte?
Na to se nemůžeme dívat. Každý zápas byl vyrovnaný a štěstíčko se víc přiklánělo na soupeřovu stranu. Lepší prohrát čtyři zápasy teď než v play off a mít konec sezóny. Musíme se vyvarovat chyb, které děláme, a zbytečných faulů. Přesilovky dostávají soupeře na koně. Když se tomu vyhneme, tak myslím, že při hře pět na pět nás nikdo nepřehrával. Jen oslabení a přesilovky nás sráží.

Čeká vás poslední utkání základní části, co si od něj slibujete?
Určitě chceme vyhrát. Hlavně kvůli divákům. Je to derby, poslední zápas s nimi v tomto roce. Chceme se na to dobře připravit a uspět tam. Uvidíme, jestli se nám to podaří, nebo ne. Musíme dělat ty věci, které máme a dobře se připravit na play off, abychom dělali ty maličkosti, které nás zdobily celou sezónu. Když to budeme dělat i v Pardubicích, určitě uspějeme.

Derby jsou vyhrocená stejně jako play off. Berete ho jako přípravu na další část sezóny?
I zápasy ve Vítkovicích a s Boleslaví, které bojují o šestku, byly takové. My už jsme mohli hrát trochu uvolněněji než oni. Ale každý zápas je teď už pro každého kvazi play off a bohužel nám to zatím nevychází. Doufám, že se v posledním zápase nakopneme a budeme dobře připravení.