Tiskové zprávy
st 23.11.2016 | Jan Vavřina

Měsíční trejd s Dynamem – za Ondřeje Kacetla přichází Michal Bárta

Již delší dobu není vedení Mountfieldu HK spokojeno s výkony a výsledky A-týmu a hledá proto na hráčském trhu možnost na okysličení kádru. Ve druhé polovině listopadu se naskytla varianta trejdu s týmem HC Dynamo Pardubice, ta je nyní uskutečněna. Z týmu rivala přichází pod Bílou věž na měsíční hostování hradecký rodák Michal Bárta, opačným směrem putuje na stejnou dobu Ondřej Kacetl.

Hradecký gólman nedostával v posledních zápasech příliš prostoru v brankovišti, s odchodem do Dynama by se měla tato situace změnit. To potvrzuje také generální manažer klubu Aleš Kmoníček. „Všichni víme, že Ondra je extraligový brankář, ale v tuto chvíli nedostává z důvodu velmi kvalitních výkonů Patrika Rybára mnoho prostoru v brance. Pardubice nás požádaly o možnost měsíčního hostování. My jsme se o tom s Ondrou bavili a po vzájemné dohodě s ním jsme s touto nabídkou souhlasili. Toto hostování končí 21. prosince 2016, kdy se Ondra vrátí zpět do Hradce Králové. Domníváme se, že Ondra potřebuje pravidelně chytat a tuto šanci by měl v Pardubicích dostat,“ říká Aleš Kmoníček.

Ke kádru Václava Sýkory se naopak připojí Michal Bárta, který se vrací do míst, jež velmi dobře zná. „Michal byl jedním z mála hráčů, kteří byli v rámci extraligy nabídnuti na trejd, a o kterého trenéři na měsíční hostování projevili zájem. Doufám, že působení u nás bude pro obě strany prospěšné a Michal nám pomůže v následujícím měsíci zvýšit produktivitu,“ přeje si generální manažer Mountfieldu HK.

V současné chvíli se dolaďují poslední administrativní úkony, nicméně oba kluby jsou na tomto transferu oboustranně domluveny.