Akademie ČH
čt 3.1.2019 | Anna Marie Kokrhounová

Mládež vstoupí do nového roku venku. Čekají ji tři těžká utkání

Jen pár dní měli hradečtí mládežníci na oslavy nového roku. Hned v úvodním týdnu je totiž čekají další zápasy nadstavbových částí. Junioři budou mít napilno o trochu více. Dva venkovní zápasy sehrají proti dvěma tabulkovým sousedům z Chomutova a Karlových Varů. Dorostence čeká duel na ledě litvínovské Vervy.

Junioři chtějí loupit na západě

Dva odlišné duely odehráli hradečtí junioři krátce před vánočními svátky. Nejdříve doma přetlačili Olomouc 4:1, následné utkání proti Havířovu však dospělo až do prodloužení. To se lépe povedlo Východočechům a důležité body tak zůstaly pod Bílou věží. V tabulce se Hradečtí drží na čtvrtém místě, ztráta na první místo činí šest bodů.

V pátek junioři míří na led Chomutova. Ten se v tabulce nachází se stejným bodovým ziskem pouhou příčku pod Východočechy. Chomutov se však už tři zápasy v řadě neradoval z vítězství a čekaly ho pouze těsné porážky. Doma podlehl Varům 2:3, poté v přestřelce se Zlínem prohrál 4:5 a v posledním zápase v Přerově padl totožným výsledkem až v prodloužení.

Hned v sobotu poputují Hradečtí do Karlových Varů. Ty jsou na tom lépe než Východočeši. V nadstavbové části ještě neprohrály a v tabulce tak okupují druhou příčku. Poslední dva zápasy ale v základní hrací době rozhodnout nedokázaly. V Přerově jim k výhře 4:3 stačilo prodloužení, ve Zlíně se ke stejnému výsledku dopracovaly až v samostatných nájezdech.

O důležité body zabojuje dorost v Litvínově

Dorostence v prvním týdnu nového roku čeká pouze jedno utkání, ve kterém budou chtít navázat na poslední výhru 3:1 z pražské Slavie. V nadstavbové části si Východočeši drží vyrovnanou bilanci. V Plzni zvítězili 3:1, naopak doma se jim nedařilo. Na Kladno nestačili 3:5, Liberec Hradecké přemohl 7:2. Po čtyřech úvodních zápasech nadstavby jsou tak druzí. S prvním Libercem sdílí stejný počet bodů, třetí Kladno jim však v odstupu dvou bodů šlape na paty.

V sobotu se Lvi utkají s Litvínovem. Ten má na svém kontě v nadstavbě také po dvou výhrách i prohrách a ve čtyřech zápasech, které odehrál, padlo vždy minimálně šest gólů. Utkání proti Kladnu ovládl 6:5 po prodloužení, následovala prohra s Libercem 4:5, následné však pět branek vsítil Plzni. V posledním duelu však podlehl Slavii 2:5 a v tabulce se nachází čtvrtý.

Junioři: 28. kolo, pá 4.1.2019