Akademie ČH
čt 19.11.2015 | Nikola Matějčková

Mládežnické hvězdy měsíce října: Patrik Miškář, Štěpán Matějček, Štěpán Pokorný

Říjnový měsíc byl ve znamení kolísavých výsledků hradecké mládeže. Juniorka má za sebou pět vyhraných, ale i pět prohraných duelů, a podle trenérů byl nejvíce platným hráčem Patrik Miškář. Starší dorost má za říjen naprosto stejnou bilanci jako jejich starší kolegové, nejlepším hráčem byl za tuto kategorii vybrán realizačním týmem kapitán Štěpán Matějček. Mladší dorost si zatím vede výborně – v říjnu odjížděl tým Karla Soudka poprvé ze zápasu bez jediného bodu, jinak jsou jeho výsledky v zelených číslech. Hvězdou měsíce byl vybrán Štěpán Pokorný, který suverénně vede týmové bodování.

Patrik Miškář: Chceme se dostat co nejvýše

V kategorii juniorů válí od začátku sezóny Patrik Miškář, říjen pro něj nebyl žádnou výjimkou. „Ocenění mě překvapilo a jsem rád, že trenéři zvolili právě mě, ale zasloužili by si to i jiní kluci. Je to příjemné, ale tolik na to nekoukám, důležitější je, aby se dařilo celému týmu,“ říká devatenáctiletý útočník.

Hradecká juniorka je nováčkem v DHL extralize juniorů, ale zatím to tak vůbec nevypadá. Mountfield HK se totiž drží v první polovině extraligové tabulky. „Zatím jsme na šesté pozici a střídáme dobré zápasy se špatnými. Hrajeme hodně týmově a samozřejmě bychom chtěli být co nejvýše,“ přeje si hradecký forvard.

Nejstarší mládežnická kategorie má nemalé cíle a bude k jejich splnění potřebovat i notnou dávku štěstí. „Určitě se chceme dostat co nejvýše, ale vše bude záviset i na tom, jak se nám budou vyhýbat zranění, nemoci a smůla...“ zamýšlí se hráč s dvaadvaceti body na svém kontě.

Své individuální statistiky ale zároveň nepřeceňuje. „Své body moc neřeším, protože je to práce celé lajny. Hlavní je, aby se dařilo celému mančaftu,“ dodává závěrem juniorská hvězda měsíce.

Měsíc Kategorie Z G A B +/- TM
říjen 2015 junioři 10 3 6 9 +7 4

Štěpán Matějček: Musíme si sednout na zadky a makat!

Starší dorost je od začátku sezóny jako na houpačce – střídá výhry s prohrami a zatím to není úplně ono, což potvrzuje i kapitán Štěpán Matějček. „Přijde mi, že si po vyhraném zápase myslíme, že další se vyhraje sám, ale takhle to prostě nefunguje! Nechodíme do zápasu stoprocentně připravení, a to se nám pak vrátí,“ hledá příčiny nepříliš stabilních výsledků hradecký útočník.

Plán pro nadcházející týdny a měsíce zdá se být jasný: ustálit výkony a usadit se v první čtyřce, která má jistotu play off. „Musíme si sednout na zadky a dát do každého zápasu co nejvíce, protože jak jsem říkal před sezónou, první čtyřka je náš cíl. Máme osm zápasů na to, abychom si tuto pozici zajistili. Zároveň věřím, že se nám to podaří,“ burcuje tým jeho kapitán.

Cíle díky minulé vydařené sezóně musí být vysoké. Kapitán Štěpán Matějček tak má jasno, kam by chtěl svůj tým dovést. „Určitě co nejdál. Chtěl bych ho dostat minimálně tam, kam jsme se dostali v loňském ročníku,“ pokračuje s tím, že má na mysli minimálně účast ve finále.

Štěpán Matějček se díky svým povedeným výkonům dostal na pár zápasů také do hradecké juniorky. Jak tuto šanci vnímá? „Jsou to pro mě cenné zkušenosti a moc si toho vážím, že dostávám šanci si v juniorce zahrát,“ cení si své šance hráč z týmu Jiřího Slabého.

Měsíc Kategorie Z G A B +/- TM
říjen 2015 starší dorost 7 5 5 10 +5 14

Štěpán Pokorný: Prohra nebyla vůbec na škodu

Mladší dorost hraje famózně – ze sedmnácti zápasů prohrál v základní hrací době pouze dvakrát. „Daří se nám určitě díky výborné týmové práci. Trenéři nás ženou dopředu a snaží se, abychom neusnuli na vavřínech,“ říká Štěpán Pokorný.

Ten má zatím vynikající statistiky: v sedmnácti zápasech si připsal již 27 bodů (16+11), také díky tomu si vysloužil pozvánku do reprezentace do šestnácti let. „Zatím se mi celkem daří. Zkušenosti, které jsem získal v reprezentaci, jsou velmi cenné. Zároveň vím, na čem zapracovat a kde se zlepšit, abych se v reprezentaci udržel,“ říká talentovaný střední útočník.

V posledním zápase měsíce října tým Karla Soudka poprvé padl a neměl ze zápasu ani bod. Prvním přemožitelem Mountfieldu se stal Žďár nad Sázavou. „Myslím, že nebylo vůbec na škodu prohrát. Byli jsme, jak se říká "na hrušce", a potřebovali jsme shodit zase zpátky na zem a začít od začátku,“ má jasno patnáctiletý centr.

Člen týmu Karla Soudka je v Hradci nováčkem, ještě v loňském roce hrál totiž za Kolín. Jak je pod Bílou věží spokojen? „Líbí se mi tady hodně. Je tu opravdu výborné zázemí a parádní podmínky. Oproti jiným klubům, kde jsem byl, je to tu mnohem více profesionální,“ chválí hradecké zázemí reprezentační forvard.

Měsíc Kategorie Z G A B +/- TM
říjen 2015 mladší dorost 6 8 5 13 +4 6

Foto Štěpán Matějček: Karel Málek