Akademie ČH
čt 8.11.2018 | Klára Petrásková

Mládežnické hvězdy měsíce října: Vojtěch Síla a Lukáš Pajer

Základní části mládežnických soutěží se pomalu chýlí ke konci, před jejich finišem je tu ale prostor pro vyhlášení hvězd října za jednotlivé kategorie. V juniorce nejvíce zazářil Vojtěch Síla, mezi dorostenci zase Lukáš Pajer. Oba forvardi posbírali v 6 zápasech shodně po 11 bodech, v případě druhého jmenovaného hned devět z nich bylo gólových.

Vojtěch Síla: Věřím, že se na třetí místo vyhoupneme

Vojtěch Síla
Bilance v říjnu:
6 zápasů
7 gólů
5 asistencí
+/- +3

Vojtěch Síla patří každým rokem k důležitým stavebním kamenům své kategorie, stejně je tomu i letos v případě juniorky. Mladý útočník spolu s Dominikem Sklenářem vévodí týmové produktivitě, s jedenácti přesnými zásahy je dokonce nejúspěšnějším střelcem. A daří se mu také ve statistice +/-, s 6 kladnými body se rovněž nachází v popředí této statistiky. Vnímá šestnáctiletý hokejista, že hraje na ledě důležitou úlohu?

„Snažím se to nevnímat, ale něco na tom asi bude. S klukama se budeme snažit tým zvedat, v lajně s Petrem Poppelem a Tadeášem Pinkasem nám to sedí. S Poplikem už hraju dlouho, na ledě o sobě víme, a Pinky si s námi taky rozumí, takže spolupráce funguje,“ říká. A aby taky nefungovala. Vždyť právě tato útočná trojice má letos na kontě dohromady už 53 bodů za 28 gólů a 25 nahrávek!

I přesto se však výsledky juniorky pohybují jako na houpačce. Výhry střídají prohry a s aktuální čtvrtou příčkou nejsou Východočeši příliš spokojení. „Určitě to bude těžké, budeme se ale snažit co nejvíc vyhrávat. Kdyby nám to náhodou nevyšlo do trojky, chceme určitě postoupit alespoň z nadstavby. Ale osm bodů se dohnat dá, a když s klukama zabereme, na třetí místo se klidně můžeme dostat,“ věří hradecký útočník.

Ten se také snažil najít příčinu nevyrovnaných výkonů juniorů. „My si v kabině něco řekneme, jenže na ledě to pak nedodržujeme a soupeř dá góly. Ale přitom vidíme, že když ty věci dodržíme, tak vyhráváme,“ zamýšlí se Vojtěch Síla. Do konce základní části DHL extraligy zbývají ještě čtyři zápasy, v nich se juniorka i s hvězdou měsíce října popere o poslední přímé postupové místo do play off.

Lukáš Pajer: Chtěli bychom se dostat na finálový turnaj

LukášPajer
Bilance v říjnu:
6 zápasů
9 gólů
2 asistence
+/- +5

Nejlepším dorostencem října se stal útočník Lukáš Pajer. Co pro něj ocenění znamená? „Zavazuje mě to k lepším výkonům a další tvrdé práci, abych se v kariéře mohl posouvat a zlepšoval dál výkony. Je milé dostat takovou cenu, poslední dobou se mi daří střelecky a dostávám se více do šancí, které se mi daří proměnit. Ocenění je sice individuální, ale bez týmu a týmové práce bych ho rozhodně nezískal,“ uvědomuje si.

Dorostenci sice většinu letošních duelů ovládli, ani tak se však nedá říci, že přímý postup do další fáze mají stoprocentně zajištěný. „Je to nahoru a dolů, už se na nás tlačí soupeři zespoda. Zatím se držíme ve vedoucí čtyřce, určitě bychom chtěli postoupit do vrchní skupiny,“ má o nejbližších cílech jasno mladý hráč.

A co se týká těch dlouhodobějších, dorostenci by si rádi protáhli sezónu na nejdelší možnou dobu. „Chtěli bychom zvládnout co nejlíp nadstavbu a play off, dostat se na finálový turnaj a navázat na loňský úspěch z mladšího dorostu,“ přemýšlí o dalších měsících a fázích ELIOD extraligy Pajer.

Stejně jako A-tým, také mládežnické kategorie se snaží prezentovat aktivním útočným hokejem. Tato spojitost jistě není náhodná. „Něco tam určitě je. Pan Martinec podporuje agresivní hokej s dobrým napadáním, po áčku se vlastně „opičí“ všechny kategorie. My i juniorka se snažíme hrát podobný hokej,“ potvrzuje propojenost všech hardeckých kategorií Lukáš Pajer.