Akademie ČH
pá 8.3.2013 | Martin Voltr

Mládežnické hvězdy měsíce února: Nedvídek, Jebavý, Hnik

Už pošesté v probíhající hokejové sezóně vybrali trenéři Královských lvů trojici nejlepších hráčů měsíce napříč kategoriemi Krajského centra talentované mládeže. Za únor se v jejich nominacích objevili výhradně útočníci. Lukáš Nedvídek je už rok po úspěchu se starším dorostem tahounem současné juniorky a na své vynikající statistiky bude chtít navázat v baráži. Mezi dorosteneckými celky se ocenění dočkali Drahoš Jebavý a František Hnik.

„Jsme připraveni, letos to dokážeme!“

Juniorce se v únoru střelecky dařilo na jedničku podtrženou. Z devíti zápasů zvládla hned pětkrát nastřílet dvouciferný počet gólů. „Několikrát jsme si zastříleli, klapalo nám to. Blížíme se do finále, takže je to super,“ těší Lukáše Nedvídka.

Mladý útočník i přesto vidí v útočné hře týmu nedostatky. „Moc nám nejdou přesilovky. Snažíme se je pilovat, soustředíme se na zakončení, abychom dál stříleli góly.“ Sám Nedvídek jich v únoru do soupeřových sítí nasázel osm a na dalších šest nahrál.

Se svými spoluhráči se už intenzivně chystá na start baráže o extraligu, ve které Hradečtí potkají trojici soupeřů. Utkají se systémem dvakrát každý s každým a pouze nejlepší tým si vybojuje pro příští sezónu účast v nejvyšší soutěži.

„Ústí padá z extraligy, na Vsetíně je vždy nepříjemné prostředí. A Kladno dalo snad nějakých 250 gólů, což je strašně moc. Určitě to bude hodně těžké,“ ví nejlepší hráč juniorů za uplynulý měsíc.

Jako jeden z hokejistů ročníku 94 ještě může vzpomínat na loňský úspěch, který zažil v dresu staršího dorostu. Hradec tehdy v play-off šokoval a probojoval se až do semifinále. „Byl to skvělý pocit, dostat se mezi nejlepší čtyři týmy se jen tak nepovede. Náš ročník je silný a už od loňska cítíme, že to na nás trochu stojí,“ uvědomuje si Nedvídek.

Motivace východočeských mladíků vrátit se mezi elitu je tedy jasná. Už kvůli úrovni druhé nejvyšší soutěže. „V lize to není ono. Sice se zkvalitnila, ale extraliga je úplně něco jiného.“ A jak vidí Lukáš Nedvídek šance svého týmu? „Myslím, že jsme na baráž připraveni. Letos to dokážeme a postoupíme!“

Měsíc Kategorie Z G A B +/- TM
únor 2013 junioři 8 8 6 14 +14 2

„Do juniorky to byl pro mě skok“

Vloni prožíval spanilou jízdu staršího dorostu také Drahoš Jebavý. Ten je však o rok mladší, a dres tak zatím nepřevlékl. Letos však jeho tým ani do play-off nepostoupí. „Je to zklamání. Minulý rok jsme došli daleko a letos dopadneme takhle,“ lituje.

I on už ale dostal šanci naskočit za starší kategorii. „Byl to pro mě skok, v juniorech je to už hlavně o síle. Ti kluci jsou vyspělejší a hrají prostě jiný hokej, ale zvykám si. Když pak zase nastoupím ve starším dorostu, pomůže mi to, protože se třeba nebojím chodit do soubojů,“ srovnává Jebavý.

Adaptaci na juniorský hokej mu ovšem zjednodušila pohoda mezi staršími hráči, kteří ve své soutěži válí. „Je to tam jiné než v našem týmu. My máme před sebou poslední dva zápasy a už není o co hrát. Samozřejmě chceme vítězit, ale do play-off se nedostaneme. Kdežto oni se připravují na baráž. Letos se už extraliga juniorů musí vybojovat,“ doufá čerstvě osmnáctiletý forvard.

„Hráče měsíce jsem vůbec nečekal,“ hodnotí Jebavý své ocenění, „protože v téhle sezóně se mi moc nedaří. Loni to podle mě bylo lepší. Teď jsem byl na začátku letní přípravy zraněný a naskočil jsem až rovnou na led.“

Měsíc Kategorie Z G A B +/- TM
únor 2013 junioři 3 0 0 0 -1 0
únor 2013 st. dorost 4 1 0 1 +2 4

„Dáme do derby všechno, chceme tři body“

Třetím korunovaným hokejistou je František Hnik z mužstva mladšího dorostu. Postavou nevelký bojovník dostává prostor ve formaci Tomáše Zahradníka s Davidem Chalupou, jednoznačných útočných lídrů mužstva.

„S klukama se mi hraje výborně, oba patří mezi tahouny týmu. Jsou sehraní a rozumí si spolu,“ chválí si Hnik. Také on je nadšený, že trenéři v únoru vybrali jako nejlepšího hráče právě jeho. „Ocenění mě překvapilo a velmi si ho vážím. Příští sezónu chci bojovat o místo ve starším dorostu, i když vím, že to nebude jednoduché.“

Mladší dorostenci se po reprezentační přestávce vrátili do extraligového tempa ve velkém stylu. Z pátého místa dokázali porazit čtvrtý, třetí i druhý tým tabulky. No a sérii chtěli vyšperkovat proti brněnské Kometě, vedoucímu celku skupiny, který dokázali v sezóně vždy potrápit.

Tentokrát se jim ale střetnutí s Jihomoravany nevydařilo, inkasovali deset gólů a sami dali jediný. „Věřili jsme si, ale na druhou stranu jsme tam jeli v dost oslabené sestavě,“ zmiňuje achillovu patu velké části sezóny. „Marodka nás možná připravila o lepší umístění. Ale snažili jsme se jako tým a některé zápasy se nám docela vyvedly,“ ohlíží se František Hnik.

Teď před sebou mají mladší dorostenci ještě čtyři kola. V tom nejbližším je na domácím ledě čekají Pardubice, rival nejen krajský, ale i tabulkový. Hradečtí jsou před nimi na pátém místě o pouhé dva body. „Derby je vždycky víc vyhecované, pokusíme se do toho dát všechno. Chceme tři body,“ uzavírá odhodlaně Hnik.

Měsíc Kategorie Z G A B +/- TM
únor 2013 ml. dorost 6 1 2 3 0 0
Královéhradecký kraj podporuje mládežnický hokej