Akademie ČH
st 18.10.2017 | Patrik Soukup, Klára Petrásková

Mládežnické hvězdy měsíce září: Dominik Řepík, Tadeáš Pinkas a Jaroslav Kašpar

Nová sezóna je více než měsíc v plném proudu a tak jak bývá zvykem v královéhradeckém klubu, byly zvoleny první mládežnické hvězdy měsíce. Svými výkony si o toto ocenění řekli útočníci Jaroslav Kašpar, Tadeáš Pinkas a Dominik Řepík. Všichni tři si v září udrželi bilanci minimálně jednoho bodu na zápas a výrazně tak pomáhali v ofenzívě svých kategorií.

Dominik Řepík: Musíme zlepšit začátky zápasů

V kategorii juniorů trenéry nejvíce zaujal útočník Dominik Řepík, který si ocenění velmi váží, ale nezapomíná pochválit své spoluhráče. „Vážím si toho, ale není to jenom moje zásluha, je to práce celého týmu, hlavně kluků, co hrají se mnou ve formaci. Je to ale příjemný pocit,“ neskrývá radost z ocenění.

Vstup juniorů do sezóny nebyl podle představ, nicméně tým se začal záhy zvedat a nyní se nachází v horní polovině tabulky. „Na začátku přišly dvě porážky, takže nic moc, pak jsme se zvedli, ale stejně bylo hodně prodloužení. Vlastně v osmi zápasech bylo pět prodloužení, navíc jsme občas prohráli. Zaplať pánbůh, že teď se to otočilo. Zatím jsme pátí, uvidíme, co bude dál. Chtěli bychom do play-off,“ říká se respektem vzhledem k dlouhé sezóně.

Hradečtí junioři musí většinu zápasů obracet, z čehož plyne i množství prodloužení. Nabízí se tak otázka, co udělat v zápasech jinak. „Nemáme moc dobré začátky. Měli bychom je zlepšit, protože vždycky dostáváme první gól my. Na trénincích navíc moc netrénujeme tři na tři, spíš hrajeme normálně pět na pět,“ dodává ke hře v prodloužení.

Jednou z pozoruhodných událostí je fakt, že Dominik Řepík nasbíral už stejný počet bodů jako v celé loňské sezóně. Co může stát za jeho probuzením v ofenzívě? „Asi dostávám víc prostoru na ledě a hlavně jsme si sedli s kluky v pětce, zatím je to paráda. Hlavně abychom takhle pokračovali,“ přeje si hvězda měsíce září.

Měsíc Kategorie Z G A B +/- TM
září 2017 junioři 8 5 3 8 +3 10

Tadeáš Pinkas: Do derby se musím ještě víc vžít

U staršího dorostu se stala hvězdou měsíce září nová posila Tadeáš Pinkas, který přišel z týmu Letňan. Hned od začátku sbírá body a je platnou součástí celku. „Vůbec jsem to nečekal, ale udělalo mi to obrovskou radost,“ popisuje své pocity v momentě, kdy se dozvěděl o ocenění.

V září hradečtí starší dorostenci prohráli pouze dvakrát, čímž se dostali na přední pozice tabulky. „Začali jsme hodně dobře, teď už je to ale více vyrovnané. Podle mě se soupeři více rozehráli a je to těžší. My hrajeme oba styly, hodně bráníme, ale máme tam i věci do útoku. Vždycky nám trenér řekne, co máme vlastně hrát na soupeře,“ osvětluje styl hry Hradeckých.

Od nové sezóny se změnil systém extraligy staršího dorostu a Hradec tak prověřuje pouze čtveřice soupeřů. „Mně upřímně se to tolik nelíbí. Já mám rád, když hodně střídáme soupeře, ale zase se můžeme pak na ty týmy více zaměřit. Takže je to podle mě trochu lehčí,“ nachází klady i zápory na novém systému extraligy.

Tadeáš Pinkas je nováčkem v královéhradecké kabině a ve východočeské metropoli se rychle zabydlel. „Jsem tu maximálně spokojený. Kluci mě občas štvou, ale jsou v pohodě,“ směje se produktivní útočník. Jediné do čeho se ještě musí dostat, jsou východočeská derby a jejich náboj. „Zahrál jsem si už dvě a v kabině to má náboj. Ale pro mě, jak jsem nový, to ještě není úplně ono. Ještě se do toho budu muset víc vžít,“ tuší hradecký forvard.

Měsíc Kategorie Z G A B +/- TM
září 2017 starší dorost 6 4 3 7 0 2

Jaroslav Kašpar: Vysoká produktivita? Týmové tajemství

Nejmladší oceňovanou kategorií je mladší dorost a v něm byl vybrán jako nejlepší hráč září Jaroslav Kašpar. „Potěšilo mě to, je to motivace makat o to víc a neustále se zlepšovat. Začátek sezóny se mi docela povedl, ale není to jen moje práce, ale celé pětky a hlavně celého týmu,“ nezapomíná na své spoluhráče.

Nejlepší start z akademických kategorií má za sebou právě mladší dorost a je to hlavně díky vysoké produktivitě týmu. Recept na ni? „To je týmové tajemství,“ usmívá se Jaroslav Kašpar. „Vstup do sezóny se nám povedl skvěle, zatím máme jednu prohru z devíti zápasů. Doufám, že v tom budeme pokračovat, hlavně nesmíme polevit,“ pokračuje.

Mezi nejpovedenější zápasy zatím patří vysoká výhra 11:4 nad Havlíčkovým Brodem nebo výhra 3:2 nad rivalem z Pardubic. „Je těžké říct, který zápas byl nejvydařenější. V podstatě každý zápas, který vyhrajeme, je povedený,“ říká autor 15 letošních kanadských bodů.

Jak vlastně vypadají tréninky aktuálně jednoho z nejlepších celků skupiny Střed? „Máme předzápasové a bruslařské tréninky a pak taky klasické, kde děláme různá cvičení. Někdy si na konci zahrajeme hru pět na pět, to mě baví nejvíc,“ prozrazuje svou oblíbenou část tréninku hráč, který bodoval ve všech šesti zářijových zápasech.

Měsíc Kategorie Z G A B +/- TM
září 2017 mladší dorost 6 4 8 12 +7 2