Akademie ČH
st 13.9.2017 | Klára Petrásková

Mládežníky čeká nabitý program, v sobotu sehrají tři domácí klání

Úvodní ostré mače mají hradečtí mládežníci za sebou, již tento týden je ale čekají další extraligové duely. Hned čtyřikrát se akademické celky představí na domácí půdě, třikrát dokonce v jeden den – pod Bílou věží se v sobotu představí jak junioři, tak oba dorosty. Jedinou kategorií, která se vydá na kluziště soupeře, jsou tentokrát mladší dorostenci.

kategoriedatumdomácíhostéčas (hala)
MD čt 14.9.2017 Letňany Mountfield HK 15:10
JUN čt 14.9.2017 Mountfield HK Litvínov 18:00 (1)
JUN so 16.9.2017 Mountfield HK Chomutov 12:00 (1)
MD so 16.9.2017 Mountfield HK Ml. Boleslav 14:00 (2)
SD so 16.9.2017 Mountfield HK Č. Budějovice 15:30 (1)

Junioři zaútočí na první výhru, čekají je mužstva ze severu

Stejně jako v loňském roce, ani letos nevstoupila juniorka do sezóny vítězně. V duelu s Karlovými Vary sice od první třetiny vedla, soupeř ale dokázal dotáhnout a následně vyhrát 2:1 v prodloužení. Velmi hektický zápas pak zažili Hradečtí o den později. S Kladnem prohrávali po dvaceti minutách 0:4, krátce před polovinou základní hrací doby už ale bylo skóre vyrovnané 5:5. I přes parádní vzepětí ale junioři duel neobrátili a nakonec padli 5:7.

Šanci získat první tříbové vítězství mají svěřenci Aleše Krátošky již tento čtvrtek. To se na hradeckém ledě představí Litvínov, který minulý týden nejprve vyzrál na Jhlavou 3:2p a poté padl s Brnem 3:4. Podobně jako Hradec je na tom zatím jeho sobotní soupeř – také Chomutov totiž stále čeká na první výhru, přičemž na kontě má jeden bod. Vybojoval ho v klání s Jihlavou, které skončilo 3:4 po samostatných nájezdech. Ještě předtím se Piráti utkali s Kometou, které podlehli těsně 4:5.

Na starší dorostence čeká jediný soupeř – České Budějovice

Hokejisté staršího dorostu vstoupili do sezóny pravou nohou, oba vodní zápasy totiž dovedli do vítězného konce. Nejprve přestříleli Žďár nad Sázavou jasně 8:2, následující den pak zavítali do Pardubic k východočeskému derby. Napínavé utkání nakonec rozseklo až prodloužení, v němž vstřelili vítězný gól Lvi a vyhráli 2:1.

Přestože v nejbližších dnech má hradecká parta na programu jediné utkán, rozhodně se nebude jednat o snadný úkol. Starší dorostenci totiž vyzvou českobudějovický Motor, jenž taktéž oba úvodní mače vyhrál. Na kontě má navíc hned šestnáct vstřelených branek oproti pouhým třem inkasovaným. Zda Jihočechům vydrží střelecká chuť, nebo zvítězí domácí obrana, se dozvíme už v sobotu.

Mladší dorost bude chtít navázat na vítězné derby

Na rozdíl od svých starších kolegů mají mladší dorostenci na kontě zatím jediný odehraný duel. Výhra v něm je ale o to cennější, že se jednalo o derby s Pardubicemi. Hradec si v jeho průběhu vypracoval náskok 2:0 a 3:1 a i když Dynamo zápas ještě zdramatizovalo, výhru 3:2 si Lvi pohlídali.

Čtvrtečním soupeřem budou hradeckým mládežníkům Letňany, které se v minulém kole utkali se Žďárem nad Sázavou. Po vyrovnaném průběhu muselo o vítězi rozhodnout prodloužení, v němž Letci prohráli poměrem 3:4. Sobotu pak mají mladší dorostenci vyhrazenou pro souboj s Mladou Boleslaví. Ta, podobně jako Mountfield, vstoupila do sezóny vítězně, když vynulovala České Budějovice 3:0.