Akademie ČH
st 9.1.2019 | Klára Petrásková

Mládežníky čeká nabitý týden, doma se představí třikrát

Novoroční týden se hradeckým mládežníkům bodově příliš nevydařil, už nyní ale mají další šanci na první vítězství roku 2019. A hned třikrát je k němu poženou domácí fanoušci, dorost navíc jednou vyrazí do Kladna. Obzvlášť pro juniorku budou víkendové duely důležité, tabulka o postup do play off je totiž stále pořádně vyrovnaná.

Junioři narazí na známou Boleslav, čeká je také Kladno

Za celý prosinec juniorka utržila jen dvě porážky, stejný počet má na svém kontě už po dvou utkáních nového roku. Pokud by tedy chtěla dodržet nastavený trend, pak by všechna zbývající lednová utkání museli Lvi vyhrát. Úkol to ale není nereálný, neboť teď čeká juniory dlouhá šňůra šesti domácích duelů v řadě.

A první dva jsou na programu už tento týden. V pátek Hradečtí přivítají pod Bílou věží Mladou Boleslav, se kterou se jim letos daří. Mountfield sice první dvě vzájemná střetnutí těsně prohrál, poté dal ale výhrami 10:1 a 7:2 na úvodní zaváhání zapomenout. Východočechy bude hnát vpřed i fakt, že Bruslaři jsou v tabulce na 2. místě a mají možnost se jim přiblížit až na rozdíl pouhých dvou bodů.

Ze spodní části tabulky se na Hradec ze sousední 6. pozice lepí kladenští Rytíři, také tento zápas tedy bude pro Lvy velmi důležitý. Na rozdíl od Boleslavi ale Kladenští ještě letos na Mountfield nenarazili, a tak pro juniorku bude sobotní mač tak trochu nevyzpytatelný. Poslední utkání Rytířů ale působí velice přesvědčivě a sebevědomě, jelikož na kontě mají čtyři vysoké výhry 6:3, 7:1, 7:2 a 8:3.

Dorostenci si zahrají doma i venku

Dorostenci minulý týden museli vyjet k utkání až do dalekého Litvínova, utkání proti tamní Vervě odehráli v oslabené sestavě. Výsledkem byla porážka 2:4, zpět do Hradce Králové ale putoval alespoň bod z nadstavby. Také mladší z obou hradeckých kategorií tedy má jasný cíl – získat první výhru kalendářního roku.

Už ve čtvrtek přijede na soutok Labe a Orlice Škoda Plzeň. Právě s tímto soupeřem otevírali Východočeši nadstavbovou část a načali ji více než uspokojivě. Jako první celek totiž Plzeň porazili po šedesáti minutách a na výhru 3:1 budou chtít navázat i nyní.

Stejně jako junioři, také dorost vyzve v sobotu Rytíře Kladno, jenže s tím rozdílem, že na venkovním ledě. Kladenští za sebou mají úspěšný vstup do nového roku, když Slavii porazili 5:1, těsně před Vánoci ale schytali debakl 0:9 od Liberce. V tabulce jsou Rytíři nyní o pouhý bod před Hradcem a vzhledem k vyrovnanému počtu bodů ostatních celků se dá očekávat, že po víkendu se tabulkové pořadí pozmění.

Dorost: 25. kolo, čt 10.1.2019
Mountfield HK Mountfield HK - HC Škoda Plzeň Plzeň
17:30
Junioři: 30. kolo, pá 11.1.2019
Mountfield HK Mountfield HK - BK Mladá Boleslav Ml. Boleslav
16:00
Junioři: 31. kolo, so 12.1.2019
Mountfield HK Mountfield HK - Rytíři Kladno Kladno
12:00
Dorost: 26. kolo, so 12.1.2019
Rytíři Kladno Kladno - Mountfield HK Mountfield HK
12:00