Žáci
po 22.6.2020 | Jan Vavřina

Mladíci trénovali jako lvi. Kdo uspěl v mezisezónní soutěži?

Život se po nouzovém stavu vrací pomalu do normálu, hokejisté už se několik týdnů pečlivě připravují na nový ročník. A to i ti nejmenší. Spousta z nich se zapojila do aktivity Mountfieldu HK s názvem Trénuj jako lev, která vyplnila prostor mezi předčasně skončenou sezónou 2019/20 a tou startující 2020/21.

V průběhu čtyř týdnů se do akce zapojily desítky hradeckých hokejistů. Ti na Facebooku zveřejňovali své letní snažení a motivovali k pohybu ostatní spoluhráče. Trenéři zase posílali svým svěřencům instruktážní videa, aby se i v období "koronakrize" zabavili a připravili na nový ročník.

Každý týden byla vyhlášena pětice nejúspěšnějších videí, aktéři byli odměněni zajímavými cenami. Navíc všichni hráči, kteří se do soutěže zapojili, byli přímo zařazeni do celoprojektového hodnocení. Kdo v něm uspěl a jaké ceny si odnesl?

1. místo: Antonín Mihulka (základna) – podepsaný originální dres hráči A-týmu, pohár, zarámovaný plakát A-týmu a šála finále CHL
2. místo: Matyáš Mihulka (2. třída) – podepsaná hokejka hráče A-týmu a šála finále CHL
3. místo: Martin Kupka (3. třída) – zarámovaný plakát klubu, kulich a náramek klubu

K předání cen trojici nejúspěšnějších došlo v průběhu letní přípravy, zúčastnil se ho i Bohumil Jank – navrátilec do hradeckého A-týmu. „Musím kluky pochválit za to, že ani během pro všechny náročnějšího období nezapomněli na hokej a hlavně pohyb. Poctivě se připravovali na novou sezónu a určitě se jim to bude hodit,“ říká s úsměvem a vlastní zkušeností důrazný obránce.

A jak celý projekt viděl mládežnický trenér Patrik Stehno? „Jsem moc rád, že jsme zvládli těžké koronavirové období. Naší snahou bylo obohatit dětem čas strávený doma a myslím, že se nám to touto akcí povedlo. Mohli jsme sledovat, jak velmi zajímavá videa přibývají, což mě moc bavilo. Autorům vítězných videí gratuluju, jejich nápady byly skvělé a sledovanost videí byla super,“ těší Patrika Stehna.

Závěrečná slova a hodnocení přikládá také šéftrenér královéhradecké mládeže Tomáš Martinec. „Chtěl bych poděkovat všem, kdo se do akce jakýmkoliv způsobem zapojili. Doufám, že to nejtěžší už máme za sebou a budeme moct nadále trénovat společně na zimním stadionu jako tomu je v těchto týdnech. Kluky musím za přípravu v období "volna" moc pochválit,“ vzkazuje Tomáš Martinec.