Tiskové zprávy
út 8.10.2019 | Jan Vavřina

Mountfield HK doplňuje kádr. Přichází Conor Allen a Kevin Klíma

Po měsíci ostré sezóny doplňuje Mountfield HK svůj kádr. Ten v poslední době opustili zadáci Philip Samuelsson a Tomáš Voráček, kteří byli na východě Čech na zkoušku, a navíc Lukáš Vopelka, jenž je na hostování ve Vítkovicích. Hlavní kouč Tomáš Martinec ale bude moci využít služeb Conora Allena a Kevina Klímy. Druhý jmenovaný bude k dispozici už na zápas CHL v Grazu.

Vedení klubu v poslední době avizovalo, že shání posilu do defenzívy. Tu se podařilo získat v podobě Conora Allena. Americký zadák působil naposledy v Plzni, kde stihl nasbírat 18 bodů (11+7) v 61 duelech, a do Hradce se přesouvá prozatím na dvouměsíční zkoušku. „Po odchodu dvou hráčů a zranění Oskarse Cibulskise máme v obraně poměrně malou konkurenci a potřebujeme ji zvýšit. Hledali jsme někoho zkušeného, ale žádný vhodný český hráč na trhu není. Poohlédli jsme se proto v zahraničí, a protože Conora známe z Plzně, oslovili jsme ho a domluvili se s ním na dvouměsíční zkoušce,“ říká generální manažer Aleš Kmoníček.

Devětadvacetiletý bek by měl přiletět do České republiky ve čtvrtek, a pokud půjde vše podle plánu, mohl by naskočit do pátečního klání proti Mladé Boleslavi. „Jsme rádi, že jsme se s Conorem domluvili na spolupráci. Jeho požadavky byly nejprve hodně náročné, poté přistoupil na dvouměsíční try out. Očekáváme od něj podstatné zlepšení obranné fáze, měl by zkvalitnit hru dopředu i dozadu,“ doplňuje sportovní manažer Jaroslav Bednář.

Druhou novou tváří je Kevin Klíma. Dvaadvacetiletý forvard začal sezónu ve Spartě, na východě Čech je na hostování do konce ročníku a s týmem rovnou odcestoval do Grazu na zápas Champions Hockey League. „Kevin svým bruslením a přímočarostí hokeje zapadá do naší koncepce. Protože má Sparta přetlak v ofenzívě, Kevina uvolnila z kádru. Vzhledem k jeho talentu je to hráč s příslibem do budoucna,“ pokračuje Aleš Kmoníček s tím, že Mountfield HK bude v nejbližší době útočné řady redukovat.

Hráč s českým i americkým pasem bude trenérům k dispozici už v Grazu. „Kevina jsme chtěli už vloni, nakonec se rozhodl pro Spartu. Naskytla se možnost ho angažovat a my doufáme, že v sobě probudí potenciál, který má, a že se z něj stane důležitý útočník,“ dodává závěrem Jaroslav Bednář.

Statistiky Conora Allena

Statistiky Kevina Klímy