Tiskové zprávy
ne 1.5.2016 | Jan Vavřina

Mountfield HK hlásí první posily. V první vlně přichází šest hráčů

Po skončení extraligové sezóny 2015/16 hokejový klub Mountfield HK avizoval, že jména hráčů, kteří doplní a posílí A-tým, budou veřejnosti představena 1. května. Začátek měsíce je tady a s ním i prvních šest borců, kteří se budou nově rvát za Hradec Králové. Václav Sýkora může počítat se službami jednoho nového brankáře, čtyř obránců a jednoho útočníka. Tím je Richard Jarůšek, defenzivními hráči pak Blaž Gregorc, Martin Štajnoch, Martin Bača a Jindřich Barák. K brankářské dvojici Kacetl – Pavelka se připojí slovenský gólman Patrik Rybár.

Omladit – zřejmě nejčastější slovo vedení Mountfieldu HK po konci sezóny 2015/16, které je dodrženo. Z šesti hráčů stěhujících se pod Bílou věž je nejstaršímu 27 let.

Hradec vypadl ve čtvrtfinále s Mladou Boleslaví a právě z tohoto týmu přichází zatím jediný útočník, nadějný reprezentant Richard Jarůšek. „Richard je dle našeho názoru prototyp moderního hokejisty. Je důrazný v soubojích, má tah na bránu a umí být i produktivní. Jsme rádi, že minimálně další dvě sezony spojil s naším klubem,“ hlásí generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

V rámci extraligy se stěhují také další dva hráči, a to pár kilometrů severním směrem. Z Pardubic přichází dvojice cizinců, kteří jsou ve svých zemích pravidelnými reprezentanty – 26letý Slovinec Blaž Gregorc a 25letý Slovák Martin Štajnoch. „Trenéři chtěli provést určitou obměnu v obranných řadách, což je hlavním důvodem příchodu těchto dvou zkušených obránců. Oba dva patřili v Pardubicích k nejlepším bekům a měli zájem u nás hrát, takže jsme se velmi rychle dohodli,“ těší generálního manažera.

Jeden hráč z EBEL ligy, dva ze slovenské extraligy

Také prozatím tři poslední jména jsou spjata se Slovenskem. Tvrďák Martin Bača je rodákem z Liptovského Mikuláše z roku 1989, zkušenosti má se zámořským i evropským hokejem, poslední dva roky působil tento bek se skvělými parametry ve Znojmě. „Kromě omlazení týmu jsme také chtěli zvýšit důraz především v předbrankovém prostoru, což je doména Martina. Nebojí se osobních soubojů a působení v našem týmu je pro něho velká výzva,“ pokračuje.

Pátým do party je 24letý obránce Jindřich Barák, naposledy hráč Skalice a odchovanec Slavie Praha. „S Jindrou jsme byli v kontaktu delší dobu. Je to zkušený bek, který poslední tři roky oblékal dres slovenské Skalice. Domnívám se, že máme v obranných řadách příchodem těchto tří hráčů dostatečnou kvalitu a zároveň i větší konkurenci, takže se Jindra zcela jistě popere o místo v základní sestavě,“ sděluje veřejnosti své dojmy Aleš Kmoníček.

K omlazení došlo i v brance, prozatím poslední novou tváří je 22letý Patrik Rybár z Piešťan. „Patrik je mladý nadějný brankář, který již odchytal dvě extraligové sezóny ve slovenské extralize a svými výkony se letos probojoval i do slovenské reprezentace. Má ambice, chce se poprat o post jedničky a dokázat, že jeho angažování bylo správným krokem,“ dodává generální manažer Mountfieldu HK.

Probíhají jednání s dalšími hráči

Hradecký hokejový klub dále jedná s některými dalšími hráči, protože má zájem přivést ještě minimálně jednoho středního útočníka. Dále je možné, že dojde k určitým změnám také v obranných řadách, respektive k uvolnění některého z obránců. To však záleží na trenérech a sportovním manažerovi.

Mountfield HK navíc na žádost hráče a jeho agenta ukončil hráčskou smlouvu s brankářem Tomášem Králem, který dostal jinou extraligovou nabídku, a v hradeckém dresu tedy již příští sezónu působit nebude.

Aktuální složení A-týmu (hráči pod smlouvami):

Brankáři: Ondřej Kacetl, Jaroslav Pavelka, Patrik Rybár, František Veselý

Obránci: Martin Bača, Jindřich Barák, Zdeněk Čáp, Stanislav Dietz, Peter Frühauf, Blaž Gregorc, Štěpán Havránek, Filip Hronek, René Piegl, Martin Pláněk, Karel Plášil, Martin Štajnoch, René Vydarený

Útočníci: Jaroslav Bednář, Petr Beránek, Tomáš Bulík, Adam Courchaine, Rudolf Červený, Rastislav Dej, Richard Jarůšek, Bedřich Köhler, Ondřej Kopta, Aleš Krátoška, Roman Kukumberg, Patrik Miškář, Lukáš Nedvídek, Radovan Pavlík, Radek Pilař, Jiří Šimánek

Nové působiště si hledají: Tomáš Knotek, Karel Pilař

Poznámka: Hráči označeni červeně začínají letní přípravu 2. května s Litoměřicemi