Aktuální zprávy z klubu
čt 2.2.2017 | Lukáš Foff | Foto: Česká unie sportu

Mountfield HK měl dvojité zastoupení na Nejúspěšnějším sportovci roku v Hradci

Ve středu večer se v hradecké Filharmonii uskutečnilo vyhodnocení ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2016 města Hradec Králové, kterou pořádá město ve spolupráci s Královéhradeckou unií sportu (ČUS), Hradeckým deníkem a agenturou Sport Action. Na tomto sportovním galavečeru měl dvojité zastoupení i Mountfield HK. V kategorii Kolektiv roku 2016 obsadili hokejisté třetí místo, individuální ocenění v kategorii Jednotlivci si za osmé místo vysloužil v loňském roce ještě hráč a současný sportovní manažer Jaroslav Kudrna.

Jedenáctý ročník ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2016 města Hradec Králové se konal na tradičním místě v městské Filharmonii. Oficiální část ceremoniálu prokládalo i množství nejrůznějších doprovodných vystoupení. K vidění byla žonglérská, pěvecká a taneční vystoupení a také laserová show. Vyhlášených kategorií bylo celkem šest, a to: Jednotlivci – dospělí, Kolektiv dospělí, Hendikepovaní sportovci, Síň slávy, Dobrovolní trenéři, cvičitelé a Cena čtenářů Hradeckého deníku.

Hned ve dvou kategoriích se ocenění dočkali i zástupci hokejového klubu Mountfieldu HK. V kategorii Kolektiv roku se umístil Mountfield na třetí příčce. Ocenění přišli na pódium převzít Jiří Šimánek, René Vydarený a asistent trenéra Tomáš Martinec. Druhou cenu spojenou s hokejovým klubem obdržel Jaroslav Kudrna, jenž skončil na osmém místě v kategorii Jednotlivců.

Toto ocenění hradecký hokejový klub pochopitelně velmi těší, potvrzuje to i asistent trenéra a zároveň šéftrenér mládeže Tomáš Martinec. „Za toto ocenění jsme velmi rádi, těší nás, že je hokej v Hradci Králové tak populární. Celý galavečer byl velmi vydařený a užili jsme si ho. Doufáme, že se posuneme nahoru jak v konečném extraligovém umístění, tak příští rok v této anketě," říká s úsměvem hradecký rodák.

Kategorie Kolektiv:

1. místo – FC Hradec Králové (fotbal)
2. místo – Sokol ZVUS Hradec Králové (basketbal ženy)
3. místo – Mountfield HK (lední hokej)

Kategorie Jednotlivci:

1. místo – Pavel Petřikov (judo)
2. místo – David Kostelecký (broková střelba-trap)
3. místo – Michal Desenský (atletika)
...
8. místo – Jaroslav Kudrna (lední hokej)