Žáci
pá 24.5.2019 | Jan Mervart

Multiturnaj v Hradci: Děti si zahrály hokej, fotbal a házenou

Po konci hokejové sezóny se v Hradci Králové premiérově konal multisportovní turnaj pro děti ročníku 2011. Všichni účastníci si v jeho rámci mohli vyzkoušet nejen jim dobře známý hokej, ale také dva míčové sporty – fotbal a házenou. Týmy byly poskládané nejen z místních dětí, pozvání přijaly také děti z Trutnova.

Hlavním organizátorem akce byl Patrik Stehno, který chtěl tímto způsobem dětem zprostředkovat trochu „jiný“ turnaj. Jeho cílem bylo rozvíjet děti ve více sportovních aktivitách. „Snažili jsme se ocenit přístup dětí a zároveň jim nabídnout zajímavé ukončení sezóny a přechod na letní přípravu,“ říká o přínosu celého turnaje Stehno, který do prvního ročníku projektu zapojil téměř padesát dětí.

Turnaje se zúčastnily čtyři oddělené týmy, které proti sobě nastupovaly v jednotlivých disciplínách. „Bylo to fajn, že na začátek turnaje jsme měli házenou, pak se děti převlékly, šly na led a nakonec si zahrály fotbal,“ pochvaluje si následně uspořádání aktivit.

Všechny zápasy se odehrály stylem minihokeje, kdy se v rámci všech sportovních disciplín nastupovalo na hřištích odpovídajících menší ploše. Tím pádem byl pro děti přechod mezi disciplínami snazší.

„Mně se hodně líbilo, že se děti mohly mezi sebou porovnat i v jiných sportech,“ říká Patrik Stehno. Poukazuje i na to, že ne všichni hráči, kteří jsou nejlepší na ledě, jsou nejlepší v ostatních sportech. Zároveň se mu potvrdilo, že by se jiným sportům mělo věnovat více času. „Děti mnohdy nejsou pohybově zdatné natolik, aby se nám následně mohly zlepšovat na ledě,“ míní a dodává, že jim často chybí dostatečná obratnost a koordinace. Namísto jednoho tréninku na ledě tak doporučuje gymnastiku.