Aktuální zprávy z klubu
pá 2.1.2015 | Jan Vavřina

Na měsíční hostování do konce ledna přichází zkušený obránce Karel Pilař

Trenérské duo Draisaitl–Kučera nemůže dočasně počítat s několika obránci, konkrétně vypadl ze hry pro nemoc Peter Frühauf, pro disciplinární trest Peter Mikuš a působení v klubu ukončil na vlastní žádost Tomáš Slovák. Proto se hokejový klub Mountfield HK rozhodl pro angažování sedmatřicetiletého beka Karla Pilaře, a to na měsíční hostování. Pilař je kmenovým hráčem pražské Sparty.

Důvody angažování kvalitního obránce přibližuje generální manažer klubu Aleš Kmoníček. „Náš klub po ukončení smlouvy s Tomášem Slovákem a objevení zdravotních problémů Petera Frühaufa přišel rázem o dva obránce základního kádru. K tomu jsme ve čtvrtek obdrželi rozhodnutí disciplinární komise o dodatečném potrestání Petera Mikuše na tři utkání. Vzhledem k těmto skutečnostem se klub domluvil se Spartou Praha na měsíčním hostování Karla Pilaře v našem klubu,“ říká Aleš Kmoníček.

Karel Pilař odehrál letos za Pražany 21 zápasů, v nichž si připsal sedm bodů za dvě branky a pět asistencí. Kromě týmu s „S“ na prsou hájil v minulosti i barvy Litvínova a především Toronta Maple Leafs, kde působil tři sezóny. „Jsem rád, že se nám toto hostování podařilo takto rychle dotáhnout do zdárného konce, jelikož 2. ledna byla poslední možnost uskutečnit hostování na jeden měsíc. Získali jsme velmi zkušeného a kvalitního obránce, kterého v tuto chvíli potřebujeme,“ dodává generální manažer klubu Mountfield HK.

TOP FOTO: HC Sparta Praha