Akademie ČH
po 24.2.2020 | Jakub Viglaský, Jan Vavřina | Foto: Jakub Misík

Nadějí královéhradeckého sportu jsou hradecký dorost i Jakub Naar

Jako každoročně se ve velkém sálu Filharmonie Hradec Králové konalo vyhlášení Nadějí královéhradeckého sportu za rok 2019. Akce probíhala 17. února a nechyběli zde ani zástupci hradeckého hokeje, kteří získali významná ocenění. Pyšnit se tím nyní může dorost Mountfieldu HK za 3. místo na mistrovství České republiky, v individuální kategorii se blýskl Jakub Naar.

Pondělní večer ve Filharmonii Hradec Králové patřil slavnostnímu vyhlášení 15. ročníku Nadějí královéhradeckého sportu. Sešlo se zde mnoho sportovců a sportovních týmů z celého města, celkově se dostalo pocty 17 individuálním sportovcům a 5 sportovním kolektivům. Mezi nimi nechyběli ani zástupci Mountfieldu HK!

Lvi se dočkali celkem dvou cen. Tu první si odnesl juniorský zadák Jakub Naar za 1. místo na Evropském olympijském festivalu mládeže EYOF a reprezentaci České republiky v kategorii U17. „Je to mimo jiné zásluha spoluhráčů, trenérů a také rodiny, že mě neustále podporují. Hodně si toho vážím,“ říká hráč ročníku 2002, který měl před samotným vyhlášením mírné obavy. „Nejdřív jsem se bál, že bych na pódium měl jít sám. Ale nakonec jsem tam šel s klukama z dorostu a bylo to fajn. Užili jsme si to,“ pochvaluje si akci hradecký odchovanec.

Druhého ocenění z řad Mountfieldu HK se dočkal tým dorostu za 3. místo na mistrovství České republiky a vítězství v základní části extraligy mladšího dorostu. Co na úspěch v každoroční anketě říká kouč loňských dorostenců Petr Luštinec? „Je to pocta nejen pro trenéry, ale hlavně pro kluky, kteří se posunuli za ten rok o kousek dál a dle mého názoru tím správným směrem. Ale samozřejmě na sobě musejí pracovat dál, aby se dostali do seniorského hokeje a tam uspěli,“ prohlašuje o svých svěřencích bývalý hráč Hradce Králové. „Máme z toho pochopitelně radost. Je to krásné vyhlášení všech sportovců a je tak vidět, že se sport v Hradci Králové dělá dobře,“ těší Petra Luštince.

Sportovci si tak odnesli skvělý zážitek z ceremoniálu, který byl obohacen příjemným doprovodným programem. Úspěchy a sportovní výsledky sportovců a kolektivů v kategoriích mládeže do 18 let město Hradec Králové oceňuje každoročně. Konkrétní jména oceněných navrhuje výběrová komise složená ze zástupů města, Královéhradecké unie sportu a sportovních novinářů z regionu. Tento návrh následně sportovní komise rady města projedná a doporučí ke schválení radě a zastupitelstvu města Hradec Králové.

Přehled oceněných dorostenců: Mario Žalčík, Jakub Tichý, Marek Pelda, Matěj Pinkas, Jan Boukal, Jakub Řehák, Šimon Táborský, Matěj Havlíček, Jakub Jerman, Adam Jirků, Matěj Beneš, Matyáš Budina, Matěj Novotný, David Brožek, Lukáš Souček, Lukáš Pajer, Matěj Giesl, Petr Moravec, Šimon Marha, Juraj Slafkovský. Trenéři a realizační tým: Petr Luštinec, Martin Štohanzl, Lenka Jonešová.