Aktuální zprávy z klubu
út 23.7.2019 | Adam Kodet

Navléct výstroj, nazout brusle. Tým vyjel poprvé v sezóně na led

Pro letošní ročník už definitivně odzvonilo výběhům v nesnesitelném horku v rámci suché přípravy, hráči hradeckého A-týmu měli totiž možnost se poprvé ochladit na ledové ploše malé haly ČPP Arény. Zatímco v pondělí někteří z nich využili led pouze pro lehké sklouznutí a testování nové výstroje, v úterý už na celý mančaft čekal první trénink na bruslích pod vedením hlavního kouče Tomáše Martince.

Právě vedoucí hradecké střídačky sděluje dojmy z první tréninkové jednotky přímo na ledě. „Byl to jen lehký trénink na zapracování, hlavně dlouhé bruslení. Chtěli jsme začít dříve, ale na stadionu se konalo mistrovství světa v karate,“ přibližuje. Zároveň vyjadřuje spokojenost i s průběhem letošní suché přípravy. „Příprava byla podobná jako loni, o trošku jsme v ní ještě přidali a budeme přidávat dál, protože bychom rádi zopakovali loňskou základní část a zase se posunuli o krok dopředu,“ poodhaluje plány na nadcházející ročník.

V úterý se letos poprvé na ledě sešel celý tým včetně trenérského štábu, hřiště okusil i Radek Smoleňák „Trénink nijak extrémně nebolel, byl uzpůsobený tak, abychom se sžili s ledem a pukem,“ přidává zkušený forvard hráčský pohled. Ještě před první ostrou dávkou využilo celkem 17 hráčů led k vyzkoušení nové výstroje. Urostlý útočník tuto možnost ale nepotřeboval. „Já mám výstroj od sedmnácti let a tu si držím. Mám rád svoje věci a nerad je měním,“ dodává s lehkým úsměvem na rtech hradecká sedmdesátka.


Realizační tým měl k dispozici drtivou většinu A-týmu, chyběl pouze absentující Petr Koukal, jenž je v rekonvalescenci po operaci kolene. „Všichni hráči jsou v pořádku až na Koukyho. U něj ale běží vše podle plánu, uvidíme, kdy se podaří ho dát do kupy,“ poznamenává hradecký lodivod. Ten premiérový pobyt na ledě rozdělil do dvou skupin, každá z nich sestávala z 16 hráčů v poli a dvou brankářů. „Tým jsme doplnili i o juniory, abychom mohli trénovat právě v tomto počtu,“ dodává hradecký rodák. Jednotky trvaly shodně 75 minut, v tomto režimu se bude pokračovat až do pátku a také v následujícím týdnu, kdy se k výběru připojí i odchovanec Filip Hronek.

Kádr je podobně jako v minulém roce tvořen velkým množstvím mladých hráčů, zejména v útoku je po odtajnění posil značný přetlak. „Hráčů máme hodně, chceme zapojit i mladé kluky. Máme nastavenou dlouhodobou koncepci a tímto směrem se chceme ubírat,“ připomíná hlavní trenér pětiletý plán. Zároveň ale podotýká, že každý jednotlivý hráč má šanci proklestit si cestu sestavou až do áčka, záležet bude na výkonech v přípravě. „Zatím mají všichni útočníci šanci probojovat se do extraligy, uvidíme, jak se to vyvrbí,“ motivuje své svěřence.

Již za necelé dva týdny čeká Lvy první ostrá zápasová zkouška a Tomáš Martinec si letošní harmonogram přípravných utkání nemůže vynachválit. „Cílem bylo, aby všechny přípravné zápasy byly kvalitní a abychom už od začátku museli hrát na krev,“ kvituje a zároveň hlásí, že minimálně do zápasů Ligy mistrů nasadí to nejlepší. „Je před námi ještě dvanáct zápasů před startem extraligy, ale na CHL už bychom chtěli být připraveni v plné síle,“ dodává závěrem trenér.

Fotogalerie