ne 20.1.2019 | Lukáš Foff

Navrátilec Lucas Lessio: Myslel jsem, že mi to chytil!

Po svém příchodu okamžitě patřil k tahounům ofenzívy. Pak potkalo sympatického Kanaďana Lucase Lessia nepříjemné zranění, ale po návratu na led se zdá, že forma jej ani po dvou měsících neopustila. S Vítkovicemi byl hodně vidět, za což byl odměněn brankou na 3:1, která definitivně zlomila hostující odpor.

Vítkovice měly v zádech skvělou sérii výher, museli jste si na ně dávat velký pozor, že?
Vítkovice jsou skvělý tým, to je vidět i na postavení v tabulce. Byl to velmi vyrovnaný zápas a nás podržel Jarda Pavelka. Byl to bezpochyby náš nejlepší hráč. S Plzní jsme sice prohráli 0:4, ale i tak Brandon Maxwell odchytal také perfektní zápas. Oba brankáře máme velmi silné. Když se podíváte na vítězné týmy, tak mají vždy dobré brankáře. To teď hraje v náš prospěch a já doufám, že budeme vyhrávat i dál.

Zmínil jste utkání s Plzní. V něm jste měli velké problémy s jejich přesilovkami, ale tentokrát byla vaše oslabení výborná.
Trenéři odvedli skvělou a tvrdou práci. Ukázali nám na videu jejich přesilovky před zápasem. Takže velká část jde za nimi a ta druhá za našimi speciálními týmy. Dobře jsme dodržovali systém a do ničeho jsme je nepustili, a to ani v té čtyřminutové přesilovce. Hráli jsme dobře týmově a to rozhodlo.

Patrik Bartošák je jedním z nejlepších brankářů v extralize, ale dali jste mu dva góly na přední tyč. Byl to taktický záměr střílet tam?
Vlastně ani ne. Hrál jsem proti němu už v Americe, kde chytal za Manchester Monarchs. Viděl jsem ho už několikrát a opravdu je to výborný brankář. Odchytal proti nám několik skvělých utkání, ve kterých jsme mu nemohli dát gól. Bylo štěstí, že jsme za něj dostali tři puky.

„Moc jim děkuji, odvedli neskutečnou práci.“

8 Lucas Lessio (o lékařském týmu)

A co váš gól? Udělal jste to tak, jak jste chtěl?
Abych byl upřímný, tak jsem si myslel, že to chytil. Klouzalo se to za čáru opravdu pomalu. Když jsem viděl, že to šlo za ní, měl jsem obrovskou radost. Poslalo to náš tým do dvougólového vedení, takže se nám dost ulevilo.

Na vás vůbec není znát dlouhá zápasová pauza. Cítíte se po zranění na ledě dobře?
Díky! Snažím se do toho dostat. Máme nabitý tým, takže se snažím procpat zpět do sestavy. Zranění mělo být na osm až deset týdnů, ale trenéři a doktoři se mnou pracovali opravdu tvrdě, takže se jim povedlo to o něco zkrátit. Moc jim děkuji, odvedli neskutečnou práci.

Po první třetině byl na stadionu částečný výpadek proudu. Měli jste vy v kabině proud?
Ano, u nás elektřina fungovala. V kabině Vítkovic ale asi ne. Proto si myslím, že bylo fér, že se několik minut čekalo. Musí být těžké připravit se na další třetinu bez rozsvícených světel. Bylo to správně, že se jim dalo víc času. My si na ledě pět minut kroužili, což podle mě nebyl zase takový problém.

21 vteřin před druhou přestávkou udělal Matěj Chalupa chybu na obranné modré. Byl z toho v kabině hodně skleslý?
Upřímně si ani nemyslím, že by to byla taková obrovská chyba. Chtěl rozehrát puk, což bylo velmi dobře a trefil hokejku soupeře. Pak se kotouč navíc odrazil od brusle. To byla prostě smůla, nic jiného. Chyby se občas stanou, ale tým zareagoval velmi dobře. Matěj i potom podával dobrý výkon. V kabině se nám omlouval, protože je to dobrý člověk i dobrý hokejista. Naštěstí jsme to pro něj i pro celý tým vyhráli.