Akademie ČH
pá 2.11.2012 | Martin Voltr

Nejlepší hráči mládeže za říjen? Mahdal, Voženílek a Pavlík

Také ve druhém měsíci sezóny se hokejisté Královských lvů dočkali vyhlášení hvězd napříč kategoriemi Krajského centra talentované mládeže. Tentokrát trenéři vybrali kromě dvou útočníků také jednoho brankáře. Gólmanské řemeslo reprezentuje nejlepší hráč juniorky Michal Mahdal, ve starším dorostu si ocenění vysloužil Daniel Voženílek a v mladším Radovan Pavlík. Hradecký klub všechny hráče vyhlásí v přestávkovém programu sobotního prvoligového utkání s Ústím nad Labem.

Michal Mahdal: Ne že bych měl málo práce

Juniorka kráčí druhou nejvyšší soutěží ve velkolepém stylu. Ani po jedenáctém kole stále nepoznala hořkost porážky, ligu vede o osm bodů. „Zatím můžeme být spokojení. Občas uděláme nějaké chyby, ale není to nic závažného,“ říká Michal Mahdal.

Na brankářskou oporu hradeckého týmu není zaměřena až tak velká pozornost, většinou se totiž hraje na druhé straně kluziště. „Nedá se ale říct, že bych měl málo práce,“ podotýká Mahdal. „Je pro mě těžké, že občas na mě pět minut nic nejde a zničehonic nájezd.“

V loňské sezóně se Východočeši o vedení v tabulce přetahovali s Havlíčkovým Brodem, který je nakonec předstihl úplně. Tentokrát ale vypadá vše jinak. Ambice postoupit do extraligové baráže jsou znát.

Hradecký tým v sobě ukrývá velkou kvalitu. „Asi je pravda, že jsme o něco silnější než loni. Hlavně plníme to, co nám trenér řekne,“ vysvětluje Michal Mahdal. „Máme dobré střelce, jen to chce ještě víc proměňovat šance. V tom jsme se poslední dva zápasy trápili.“

Sám strážce svatyně si letos vyzkoušel i angažmá v druhé lize mužů. Má podepsané střídavé starty do Chotěboře. „Zatím jsem tam byl jednou. Problém ale je, že nedělní zápasy se nám kryjí a ve středu hraje náš A-tým, takže chodím na trénink s ním a večer s juniorkou. Jsem ale rád, že chytám v Hradci,“ uzavírá spokojený Mahdal.

Měsíc Kategorie Z Min. OG Zás. Prům. % ČK
říjen 2012 junioři 7 400 10 196 1,5 95,15 2

Daniel Voženílek: Derby jsou pro mě zvláštní

Starší dorostenci na úvod října protáhli svou řadu proher na čtyři. Následovala ale tři po sobě jdoucí vítězství a hlavně zlepšená hra, což si uvědomuje i hvězda měsíce Daniel Voženílek. „Ano, myslím že je to už lepší. Naposledy jsme porazili druhý Písek, předtím jsme ještě o gól prohráli s vedoucím Libercem.“

Mladým Lvům se také vydařila odveta za první, nepovedené derby. „Výhra proti Pardubicím nás hodně nakopla. Poprvé jsme prohráli 1:5, ale tentokrát jsme se už připravili lépe a zvítězili. To je důležité,“ uvědomuje si.

Právě pro Daniela Voženílka mají utkání s krajským rivalem ještě další příchuť. V Pardubicích hrával až do loňských Vánoc, poté se přesunul dvacet kilometrů na sever. S hradeckým starším dorostem však mohl jen trénovat, protože přestupy se uzavíraly do konce října.

Jak mladý útočník popisuje, v Pardubicích skončil z osobních důvodů. „Nepohodli jsme se s trenéry,“ říká. „Je jasné, že derby jsou teď pro mě zvláštní.“

Voženílkův přínos pro tým vyjadřuje i kanadské bodování. Tomu vévodí s šestnácti body ze šestnácti zápasů, za říjen vstřelil tři góly a na dva nahrál. „Osobně se mi hraje už od začátku sezóny docela dobře. A občas mi to tam prostě spadne,“ těší nejlepšího hráče měsíce.

Měsíc Kategorie Z G A B +/- TM
říjen 2012 starší dorost 8 3 2 5 +4 4

Radovan Pavlík: Zkusíme to ještě dohnat!

Druhou extraligovou kategorií pod Bílou věží je mladší dorost. V jeho dresu trenéři vyzdvihli útočníka, který sice na rozdíl od Voženílka individuální statistiky nevede, přesto platí za tahouna a perspektivního hráče. Řeč je o Radovanu Pavlíkovi.

Hradečtí v říjnu vysoko zdolali Tábor a pražskou Spartu, jinak v jejich výsledkové listině převažovaly porážky. Hned tři ze čtyř ale byly o jediný gól. „Většinou neproměňujeme šance a chybí nám štěstí,“ hledá Pavlík příčiny nepříznivé série, která už s příchodem nového měsíce skončila.

Důležitým faktorem neúspěchů byla síla soupeřů, na něž svěřenci kouče Tomáše Martince narazili. Jako minulou neděli – na led brněnské Komety zajížděli s vědomím, že soupeř vyhrál všechny dosavadní zápasy!

Jenže žádný strach na hradeckých hokejkách znát nebyl. „Jeli jsme tam s tím, že nemáme co ztratit. Doufali jsme, že Kometě připravíme první porážku.“ Nakonec ale domácí tým vyhrál 2:1. „Zase to nevyšlo o gól. Smůla se nám zkrátka lepí na paty,“ říká Radovan Pavlík s povzdechem.

Všechno mohlo být jinak, kdyby Královští lvi nenastřelil hned třikrát tyč. „Já sám jsem měl dvě tyčky, pak jsem nedal do skoro prázdné brány... Jinak ale musím klukům poděkovat, že mi vytvářejí šance,“ neváhá.

Série nezdarů odsunula tým na šesté místo tabulky, čtvrteční vítězství s Jihlavou ho vrátilo o stupínek výš. V soutěžním pelotonu je ale pořádně těsno. „Bohužel pořád ztrácíme body, určitě máme na vyšší příčky,“ uvědomuje si Pavlík. „Nic ale není ztraceno. Chtěli jsme jet na republiku a zkusíme to ještě dohnat!“

Měsíc Kategorie Z G A B +/- TM
říjen 2012 mladší dorost 6 3 2 5 +3 4
Královéhradecký kraj podporuje mládežnický hokej