Akademie ČH
čt 6.10.2011 | Lukáš Souček

Nejlepší hráči za měsíc září? Valášek, Bartoň a Veselý

Hradecký hokejový klub zavedl letos novinku a každý měsíc bude vyhlašovat tři nejlepší hráče v kategoriích, které patří do Krajského talentovaného centra mládeže. „Chtěli jsme, aby hráči měli větší motivaci a rozhodli jsme po vzoru kanadsko-americké NHL nebo ruské KHL každý měsíc vyhlašovat tři nejlepší hráče,“ říká sportovní ředitel mládeže Miloš Říha. Za měsíc září byli vyhlášeni Milan Valášek (junioři), Martin Bartoň (starší dorost) a František Veselý (mladší dorost).

Milan Valášek: V baráži se s námi nikdo mazlit nebude

„Vstup do sezóny nebyl určitě úplně stoprocentní kvůli zaváhání s Havlíčkovým Brodem, ale myslím si, že nebyl zase tak špatný. Sezóna je dlouhá a každý zatím není úplně rozehraný,“ říká útočník Milan Valášek.

Za měsíc září byl Valášek vyhlášen nejlepším hráčem z řad juniorů. „Můj výkon v tomto měsíci bych řekl, že nebyl nejlepší ze všech. V každém zápase vyčníval někdo jiný, ale hlavní byl týmový výkon, který nám skoro pokaždé přinesl plný počet bodů. Hlavní je, že nám to tam spadlo většinou víckrát, než našemu soupeři a jsem rád, že jsem se na těch gólech taky mohl nějakým dílem přičinit,“ říká hradecký útočník.

„Hlavní bude hrát každý zápas naplno proti jakémukoliv soupeři, protože je potřeba být v co nejlepším zápasovém tempu a rozpoložení, jelikož v baráži se s námi mazlit nikdo nebude,“ pokračoval.

„V extralize je přeci jenom o něco vyšší tempo než v první lize. Každý tedy musí plnit vše, co po něm chce trenér a neustále na sobě pracovat a věřit v náš cíl, kterým je extraliga,“ říká Valášek, který je zároveň zařazen do základního kádra hradeckého A mužstva.

Měsíc Kategorie Z G A B +/-
září 2011 junioři - příp. 2 1 2 3 4
září 2011 junioři - z.č. 3 3 2 5 4

Martin Bartoň: Chceme přejít přes první kolo play-off

„Vstup do sezóny se nám docela povedl. Až asi na dvě porážky si myslím, že nepodáváme tak špatné výkony. Mně osobně nějaké zápasy vyšly, další zase nebyly úplně ideální. Dá se říci, že v rámci možností jsem spokojený,“ prohlásil Martin Bartoň, který byl letos v kabině staršího dorostu zvolen kapitánem.

„Určitě je to pro toho hráče větší zodpovědnost. Mám z toho i větší radost a musím říct, že se mi i lépe hraje,“ říká nově zvolený kapitán.

„Určitě bychom chtěli postoupit do play-off. Já jsem v dorostu třetím rokem, dvakrát jsme vypadli v prvním kole. Určitě bych chtěl letos přejít přes první kolo a doufám, že se nám to podaří,“ přeje si mladý hradecký útočník.

„V té první sezóně jsem byl v týmu nejmladší. To jsem měl takovou roli, že jsem byl rád, že mohu v tom týmu být. Druhý rok se mně osobně příliš nevydařil, ale týmově jsme udělali velký úspěch. Vyhráli jsme základní skupinu a pak jsme bohužel vypadli v prvním kole,“ vzpomíná na dvě uplynulé sezóny.

„Tento rok si myslím, že máme tým, který to může dotáhnout dál, než do prvního kola play-off,“ říká závěrem Martin Bartoň, útočník první formace staršího dorostu.

Měsíc Kategorie Z G A B +/-
září 2011 st. dorost 8 5 1 6 -1

František Veselý: Máme na umístění do třetího místa

„Ten začátek se nám opravdu podařil. Zápas s Letňany jsme mohli určitě zvládnout lépe, ale jinak si myslím, že jsme hráli dobře. Porazili jsme Kometu Brnu a škoda že se nám nepodařilo získat druhý bod v zápase s Budějovicemi,“ zhodnotil start mladšího dorostu brankář František Veselý.

„Celý tým má formu a zatím je to parádní. Doufám, že nám to vydrží. Já si myslím, že určitě máme na třetí místo. Favoritem je Liberec, ten je letos opravdu suverénní. Tam jsme vedli 2:1 a bohužel jsme dostali docela smolný gól na 2:3,“ zamyslel se mladý brankář, který do Hradce Králové letos přišel z Kolína.

„V Kolíně jsme měli výborného trenéra gólmanů, který trénoval i v reprezentaci. Tady v Hradci se gólmanům trenéři taky hodně věnují, takže já jsem v tomto směru spokojený,“ řekl František Veselý.

Měsíc Kategorie Záp Min. Ink Zás Prů Úsp ČK
září 2011 ml. dorost 5 300 15 210 3,00 93,33 0