Akademie ČH
pá 11.1.2013 | Lukáš Souček, Martin Voltr

Nejlepší mládežníci za měsíc prosinec: Brida, Veselý, Chalupa

Rok 2012 je už několik dní minulostí, přichází ale čas na jeden tradiční návrat. Také za měsíc prosinec vyhlásil klub Královští lvi Hradec Králové nejlepší hráče tří kategorií Krajského centra talentované mládeže. Brankářské řemeslo reprezentuje starší dorostenec František Veselý, jako útočníci se pak ocenění dočkali Michal Brida za juniorku a David Chalupa za mladší dorost. Hradečtí mladíci si cenu vysloužili za své výkony nejen v soutěžních zápasech, ale i v přípravných, které v jejich programu z důvodu vánoční pauzy nechyběly.

Budu čekat na další šanci za A-tým

Michal Brida je aktuálně na druhém místě kanadského bodování hradeckých juniorů. Do Hradce Králové přišel v loňské sezóně ze Vsetína, za prosinec byl vyhlášen nejlepším hráčem své kategorie. „Nečekal jsem to a samozřejmě mě to potěšilo. Je to pro mě motivace na sobě dál pracovat,“ těší hradeckého útočníka zisk ocenění.

Svými výkony si také řekl o první start v hradeckém A-mužstvu. První sobotu roku 2013 nastoupil proti Kadani. „Byl jsem trochu nervózní, ale jinak to bylo v pohodě. V týmu je dobrá parta a jsem rád, že se vyhrálo v tak důležitém a těžkém zápase. Budu čekat na nějakou další šanci,“ popisuje svou premiéru v dresu Královských lvů.

O vánoční pauze se junioři zúčastnili extraligově obsazeného turnaje v Nové Pace. Tato zkouška je měla připravit na baráž o extraligu, kam mají Hradečtí namířeno. „Myslím, že jsme odehráli vyrovnanou partii a byli mnohdy lepším týmem. Až na naši koncovku. Tu musíme zlepšit,“ uvědomuje si nedostatky, který by mohly ve vypjatých zápasech rozhodovat. „V baráži na to máme. Když se do ní dostaneme, víme co nás čeká,“ uzavírá Michal Brida.

Měsíc Kategorie Z G A B +/- TM
prosinec 2012 junioři 3 4 0 4 +4 6

Jediným cílem je postup do play-off!

Opora staršího dorostu František Veselý naposledy v přípravném utkání vychytal Vítkovice. Za třicet minut loňskému mistrovi extraligy dorostu nedovolil skórovat a poté přenechal své místo v brance Patrikovi Červenému. „Potěšilo mě to, ale upřímně, čekal bych to spíše v listopadu, protože to se mi dařilo více,“ popisuje hradecký brankář pocity po zisku ocenění za měsíc prosinec.

I přes poměrně povedený závěr první části se starším dorostencům nepodařilo postoupit do první čtyřky, která by zajišťovala účast v play-off. „Je to škoda, měli jsme na přímý postup. Největší příčina byla ta, které jsem se bál už před sezónou. Ztráceli jsme body s týmy, které byly v tabulce pod námi. Zkazili jsme si to sami a teď je jen na nás, abychom to v druhé části napravili,“ říká Veselý.

Ve skupině B jdou starší dorostenci do bitev o vyřazovací boje ze čtvrtého místa. A postupují právě první čtyři mužstva. S jakým cílem do druhé části soutěže vstupují svěřenci Petra Luštince? František Veselý má jasno: „S jediným, postoupit do play off!“

Měsíc Kategorie Z Min. OG Zás. Prům. % ČK
prosinec 2012 junioři 1 20 1 7 3,00 87,50 0
prosinec 2012 st. dorost 4 240 10 124 2,50 92,54 0

Jednou bych chtěl hrát třeba i v zahraničí

I David Chalupa patří k oporám ve své kategorii. V kanadském bodování mladšího dorostu je na druhém místě hned za spoluhráčem Tomáše Zahradníkem. Za své výkony v prosinci si vysloužil ocenění nejlepšího hráče. „Samozřejmě si tohoto ocenění velice vážím. Je to pro mě povzbuzení do další hokejové práce. Rád bych poděkoval svým spoluhráčům v lajně, kteří mají na tomto ocenění také svojí zásluhu.“

Mladší dorostenci se aktuálně pohybují na páté příčce tabulky s tím, že mají k dobru jedno utkání. První dvě postupová místa suverénně obsadili hráči Komety Brno a Bílých Tygrů. Královští lvi už na postup ztrácejí takřka tři desítky bodů, přesto sezónu nevzdávají. „Chtěli bychom bojovat o co nejvyšší příčky. Myslím si že je reálné čtvrté až páté místo,“ předesílá David Chalupa.

A jaké jsou další hokejové cíle nadějného útočníka Hradce Králové? „Mám postupné cíle. V příštím roce bych se rád probojoval do kádru staršího dorostu. Jednou bych rád hrál co nejvyšší soutěž, třeba i v zahraničí. To je ale asi sen každého mladého hokejisty. Budu se snažit pro to udělat maximum. Vím, že k tom vede pouze tvrdá a poctivá práce,“ říká hradecký forvard závěrem a dokazuje tak, že ocenění nejlepšího hráče za prosinec nezískal náhodou.

Měsíc Kategorie Z G A B +/- TM
prosinec 2012 st. dorost 2 0 0 0 -4 0
prosinec 2012 ml. dorost 4 0 3 3 -9 2
Královéhradecký kraj podporuje mládežnický hokej