Žáci
čt 10.1.2019 | Jan Karel, Jan Vavřina

Nejmenší hokejisté se zúčastnili Christmas Cupu

Poslední hokejový zážitek před Vánoci prožily hradecké naděje prvních a druhých tříd o víkendu před Štědrým dnem. 22. a 23. prosince se totiž zúčastnily vánočního turnaje Christmas Cup v Děčíně. „Za mě to byl super turnaj. Nová konkurence v podobě týmů, se kterými se přes sezónu standardně nepotkáváme, takže to pro nás byla nová zkušenost. Kluci si zároveň poprvé zahráli proti zahraničnímu soupeři, a to proti Dinamu Minsk,“ říká o předvánočním turnaji trenér mladých talentů Patrik Stehno.

Do akce o dvou skupinách se přihlásilo celkově čtrnáct mančaftů, a o malé porci minut tak nemohla být řeč. „Za mě byla skvělá a smysluplná organizace, protože děti toho nahrály opravdu hodně. Čas, který strávily v Děčíně, byl dobře investovaný,“ těší mladého trenéra. Celý podnik se hrál dva dny a mladí Lvi tak museli strávit noc mimo své domovy. „Pro některé kluky to byl vůbec první dvoudenní turnaj, kterého se zúčastnili, takže je to pro ně zážitek, že byli dva dny jenom s týmem,“ pochvaluje si hradecký kouč.

Hradecká první třída, tedy ročník 2012, nakonec obsadila skvělé první místo a kolegové z tříd druhých (ročník 2011) se v konečné tabulce umístili na bronzové pozici. „Kluci předváděli výborné výkony a klobouk dolů před kluky z ročníku 2011, kdy se nám v posledním víkendu před Vánocemi nesešel vysoký počet hráčů, takže hoši hráli jen na dvě lajny, což byla velká dřina,“ pokračuje hradecký rodák.

Velkou radost měl také ze svých mladších svěřenců. „Pro hráče ročníku 2012 se jednalo o jednu z prvních podobných větších akcí a dařilo se jim skvěle. Ukázali, že jsou dovednostně na vysoké úrovni a podávali parádní výkony. Super práci předvedli i rodiče, kteří povzbuzovali a když jsme přijeli zpátky do Hradce, tak tu měly děti od rodičů jako překvápko velký ohňostroj,“ dodává závěrem spokojený hradecký trenér mládeže Patrik Stehno.

Fotogalerie