Žáci
po 17.6.2019 | Adam Kodet

Nejmladší Lvi absolvovali soustředění v Kořenově

O druhém červnovém víkendu uspořádal hradecký klub teambuildingovou akci pro nejmenší hokejisty, která proběhla stejně jako minulý rok na pomezí Jizerských hor a Krkonoš v Kořenově. Hlavní náplní soustředění byl kromě utužování kolektivu také trénink týmové spolupráce, která je v hokejovém prostředí nezbytná. Akce se těšila obrovskému zájmu dětí a členové realizačních týmů si její průběh nemohli vynachválit.

Soustředění se zúčastnilo celkem 37 dětí ročníků 2011 a 2012, což jsou nejmladší kategorie, ve kterých děti už pravidelně fungují pospolu. Program víkendu přibližuje trenér mládeže Patrik Stehno. „V pátek jsme měli na místě večeři, na chatě jsme pak děti rozdělili do týmů. V sobotu dopoledne proběhlo velmi oblíbené stavění domečků pro skřítky z lesa, odpoledne jsme zase měli delší túru a večer proběhla noční hra. V neděli jsme celý den hledali poklad. Kluci museli podle různých indicií nebo vzkazů v lahvích najít poklad, což se jim nakonec povedlo,“ popisuje kouč. A co nakonec děti našly? „Pokladem byla obrovská krabice s cukrátky a sladkostmi. Všechny děti taky dostaly diplom za to, že to tam s námi zvládly,“ usmívá se.

Hlavním motivem celého víkendu byla práce v kolektivu, což Patrik Stehno dále rozvíjí. „Týmová spolupráce se nesla celým víkendem. Děti byly rozdělené do týmů, takže mezi sebou soutěžily, ale zároveň spolu i spolupracovaly,“ pokračuje a dodává, na jaké konkrétní aspekty se přítomní trenéři zaměřili. „Zavedli jsme tři základní pilíře — fungování jednotlivce, fungování malého týmu a fungování celého kolektivu, tak aby se o sebe děti dokázaly samy postarat a zároveň se postarat o svůj tým a dále fungovat v celém kolektivu,“ vyjmenovává trenér stěžejní body celého soustředění.

Vymyslet pro děti užitečný a zároveň zábavný program na celý víkend nebylo vůbec jednoduché, nakonec se ale podařilo tyto dva body skloubit výborně. „Snažili jsme se zařadit věci, které děti normálně nedělají, sehnali jsme třeba křídy a nechali je kreslit po chodníku. Opékali jsme buřty, na místě byla hudba, chtěli jsme dětem zkrátka nabídnout i nějaké jiné vyžití,“ rozpovídal se dále Patrik Stehno. Obratem také chválí zázemí v podhůří Jizerských hor a Krkonoš. „V Kořenově jsou skvělé podmínky, je tam zajištěno vše potřebné a vše je na malém prostoru. Je tam dětské hřiště, lanový park, ohniště, zkrátka všechny věci, které děti ve městě nezažijí,“ pochvaluje si prostředí, které už si s dětmi vyzkoušel v loňském roce.

„Díky tomuto víkendu se podařilo upevnit stavební kámen, který se s trenéry snažíme u dětí od začátku letní přípravy vybudovat.“

Michal Bureš (trenér mládeže)

Celá akce se po všech stránkách vydařila, všichni zúčastnění nešetří chválou, stejně jako další z mládežnických trenérů Michal Bureš. „Osobně hodnotím celou akci velmi pozitivně. Díky tomuto víkendu se podařilo upevnit stavební kámen, který se s trenéry snažíme u dětí-hráčů od začátku letní přípravy vybudovat. Celý víkend se nesl v duchu soutěživosti, snažili jsme se ukázat sílu týmového ducha a nechyběla stezka odvahy,“ hodnotí s úsměvem. Dále vyjadřuje vděk jak všem zúčastněným, tak i rodičům. „Osobně děkuji rodičům za podporu této akce, hlavně za důvěru a svěření dětí. Děkuji také všem trenérům za veškerou výpomoc a hlavně rozvíjení stejné myšlenky,“ vzkazuje.

Chování a přístup samotných nejmladších členů hokejového klubu Mountfield ho nejednou překvapily. „Hráči předvedli individuální chování, ze kterého jsem byl velmi mile překvapený, místy až unešený. Viděl jsem mnoho situací, které se velmi těžko popisují. Nedají se ničím změřit, obodovat. Jsou to ty situace, kdy je člověk nadšený, spokojený a má v sobě ten zvláštní vnitřní pocit, že v dětech rozvíjí správné vlastnosti pro hokej, školní prostředí a hlavně pro život,“ nešetří superlativy.

Podobně pozitivně se o uplynulém víkendu vyjadřuje i Patrik Stehno. „Akce byla hrozně fajn, moc se mi líbila. Bylo skvělé poznat děti i v situacích, kdy nejsou s rodiči a chovají se trochu jinak, než když je mají za zády,“ podotýká. Závěrem také kvituje, že početný mládežnický realizační tým se v rámci této akce sešel pohromadě a mohl tak probrat jednotlivá témata vzájemné spolupráce. „Bylo nás jedenáct dospělých, jely s námi i dvě vedoucí mužstev, abychom s sebou měli i ženskou stránku. U takhle malých dětí totiž trenéři jako chlapi nedokáží vyřešit úplně všechno,“ usmívá se. „Chtěli jsme to pojmout nejen jako teambuilding dětí, ale zároveň i nás trenérů. Chtěli jsme se všichni sejít, popovídat si o tom, jak budeme fungovat v sezóně a jak vše bude probíhat. Obě stránky vyšly na výbornou,“ dodává závěrem.