Žáci
pá 7.2.2020 | Adam Kodet

Nejmladší Lvi sehráli přátelák s Libercem, pak sledovali áčko

Kromě nejstarších mládežnických kategorií hrají v Hradci Králové hokej už také nejmladší žáčci. A právě žáci prvních tříd si budou letošní 26. leden ještě dlouho pamatovat. Poměrně netradičně totiž vycestovali za přátelským zápasem až do Liberce, kde pak společně se svými trenéry sledovali utkání A-týmu. Se samotnými hráči se i setkali a odnesli si tak z výjezdu pod Ještěd nevšední zážitek.

Idea utkání žáků prvních tříd z Liberce a Hradce Králové vzešla tentokrát ze strany Severočechů, v den utkání A-týmu totiž přímo na stadionu probíhal speciální doprovodný program určený zejména dětem, kterým dokonce provázela dětská moderátorka. „Při příležitosti zápasu našeho áčka v Liberci nás trenér mládeže z Liberce pozval s tím, že by bylo pěkné sehrát o přestávce přátelský zápas mezi našimi malými kluky a těmi libereckými. Říkali jsme si, že je to super nápad a domluvili jsme se rychle,“ osvětluje trenér nejmladší žákovské kategorie Denis Martinec.

Mladé hradecké naděje strávily výjezdem do severočeské metropole v podstatě celý den. „Ráno jsme se vypravili autobusem do Liberce, kde jsme od 11:30 sehráli přátelský zápas v Home Credit Aréně s jejich prcky. Jakmile zápas skončil, měli jsme chvíli rozchod, byli jsme na obědě,“ přibližuje kouč. „Před zápasem áčka jsme se zase sešli a o první přestávce jsme sehráli takové ukázkové utkání před plnou halou fanoušků. Bylo to asi šest minut a každý měl asi dvě střídání,“ dokresluje obrázek celého dne.

Kromě samotných dvou představení na ledě si mladí Lvi užili i další zážitky, na které budou jistě rádi vzpomínat. „Když hráči áčka nastupovali na led, naši malí kluci stáli u vrátek a vítali je. Pak ještě stáli přímo u mantinelu, když hrála hymna,“ popisuje mládežnický trenér s úsměvem. „Před zápasem bylo pro ně připraveno překvapení, kdy se šli podívat do připravené šatny áčka. Kluci koukali s vykulenýma očima, byla to super akce. Prožili si celý den jako velcí hokejisté,“ vzpomíná na bezprostřední pocity svých svěřenců.

Cesta na sever a střetnutí s Bílými Tygry není pro hráče ročníku 2013 úplně typickým hracím dnem. „Hrajeme krajskou soutěž, takže s týmy jako Jaroměř nebo Nový Bydžov. Hrajeme 3 x 15 minut minihokej v jedné třetině, čtyři na čtyři plus gólman. A jinak občas přáteláky i s jinými týmy, podle toho, jak se dohodneme,“ ozřejmuje Denis Martinec herní systém své kategorie. „Pravidelně se každý měsíc hrají turnaje, kde hrajeme se Spartou, Libercem a Mladou Boleslaví, a střídáme si pořadatelství,“ dokončuje výčet soutěžních představení prvňáčků.

Na závěr dodává, že v nejmladších kategoriích nejsou rozhodujícím faktorem výsledky, ale spíš zažití herních návyků a cvik základních hokejových schopností a dovedností. „Na výsledky se v této kategorii nehraje, ani se nikam nezapisují. Každopádně každý zápas chceme vyhrát, ale nějak na výsledky to nedrtíme. Jsme hlavně rádi za každý vyrovnaný zápas, který klukům něco dá,“ uzavírá Denis Martinec.